Kredyt czy pożyczka? Co bardziej Ci się opłaca?

Kiedy musisz posiłkować się kredytem lub pożyczką, powinieneś koniecznie przeczytać poniższy artykuł. Dowiesz się z niego, w jaki sposób brać kredyty, aby nie wpaść w pętlę zadłużenia oraz kiedy będzie Ci niezbędne zaświadczenie o dochodach!

Wniosek o pożyczkę o dochodach czy kredyt z banku?

Zanim przeczytasz wszystkie praktyczne rady odnośnie zaciągania kredytów, powinieneś wiedzieć, że zarówno pożyczka, jak i kredyt konsumpcyjny powinny być zawsze ostatecznością. Lepiej jest przez jakiś czas zacisnąć pasa i po prostu oszczędzać sumiennie niż brać pożyczkę. Kiedy nie masz na spłatę zaległych długów i posiłkujesz się kolejnymi kredytami, łatwo możesz wpaść w poważne kłopoty. Miej na uwadze też, że leasing jest formą kredytu i jeśli nie potrzebujesz samochodu na już, lepiej się wstrzymać z decyzją o leasingu. Gdy rozważasz pożyczkę lub kredyt bankowy, bardzo możliwe, że będziesz musiał mieć zaświadczenie o dochodach. Gdy bierzesz tak zwaną chwilówkę i robisz to po raz pierwszy, wówczas faktycznie etap takiej weryfikacji może Cię ominąć. Dodatkowo od Twojej pożyczki nie będzie naliczona prowizja, a Ty na spłatę zobowiązania masz nawet 61 dni. Kiedy wiesz, że Twój pracodawca spóźni się z wypłatą lub musisz opłacić szybko jakiś rachunek, który i tak był wliczony w Twoje koszty, wówczas pożyczka nie jest takim złym rozwiązaniem. Jeżeli jednak pożyczasz, ale wiesz, że może być Ci trudno zdobyć środki niezbędne do spłaty, wtedy mówiąc najprościej sam wydajesz na siebie wyrok. Kredyt bankowy jest bezpieczniejszym rozwiązaniem, ale nie konsumpcyjny już nie! Dlatego lepiej jest brać pod uwagę pożyczanie tylko wówczas, kiedy chcesz kupić dom lub mieszkanie. Dla przeciętnego człowieka, wysiłkiem jest już samo gromadzenie funduszy na wkład własny, a co dopiero mówić o kupowaniu nieruchomości za gotówkę! Pamiętaj też, że im więcej będziesz miał wkładu własnego, tym kredyt będzie dla Ciebie bardziej korzystny – mniejsze comiesięczne raty oraz krótszy termin spłaty.

Dochody – jak realnie oceniać własne możliwości?

Kredyty na dom nie są niczym dziwnym w Polsce. Miej jednak zawsze na uwadze, aby realnie oceniać swoje możliwości finansowe. Zastanów się, jaka masz perspektywę na przyszłość, czy Twoja kariera będzie się rozwijała i jakie niespodzianki mogą Cię spotkać. To bardzo istotne, ponieważ od tego, jak potoczy się Twoja kariera, zależy to, czy szybko spłacisz zaciągnięte zobowiązania. Jeśli razem ze współmałżonkiem starasz się o kredyt, wtedy musicie oboje wziąć pod lupę Waszą sytuację. Gdy jedno z was prowadzi działalność gospodarcza, dobrym pomysłem jest ustanowienie rozdzielności majątkowej. Do tego możecie dołączyć różne inne postanowienia, które zabezpieczą wasz dom czy mieszkanie na kredyt przed ewentualnymi roszczeniami wierzycieli. Rozdzielność majątkowa jest niezwykle korzystna i nie wpływa na prawo dotyczące dziedziczenia. Dziedziczenie przez współmałżonka, jak i przez wspólne dzieci odbywa się na takich samych zasadach, jak wówczas gdy obowiązuje was wspólny majątek.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl