Skąd wziąć pieniądze na samochód?

Zakup samochodu to za każdym razem nie mały wydatek, który należy dokładnie przemyśleć. Trzeba zdecydować się między innymi na to, czy wybrać auto prosto z salonu, czy też może używany samochód będzie lepszym rozwiązaniem. I przede wszystkim należy znaleźć odpowiednie źródło finansowania. Nowy samochód średniej klasy, to obecnie wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na auto używane wystarczy kilka razy mniej, jednak i to może okazać się sporym nadszarpnięciem domowego budżetu. Jeżeli oszczędności nie będą wystarczające, wówczas można skorzystać z narzędzia finansowego jakim jest kredyt na samochód.

Czym jest kredyt na zakup auta?

Jak się po samej nazwie można domyślić, jest to kredyt udzielany na zakup samochodu. Jednak warto wiedzieć o tym, że w ramach tego środka finansowego można zakupić nie tylko auto, ale także inne pojazdy jakie zostały dopuszczone w konkretnej ofercie. Wszystkie informacje na ten temat powinny zostać zawarte w regulaminie udzielania kredytu samochodowego. Inaczej rzecz ujmując, kredyt samochodowy to kredyt o konkretnym przeznaczeniu. Środki uzyskane w ten sposób mogą zostać wykorzystane tylko i wyłącznie na zakup pojazdu, nie można z nich sfinansować na przykład remontu mieszkania. Przy rozliczaniu kredytu należy dostarczyć do banku dowód zakupu samochodu.

Oferta kredytowa – Co trzeba wiedzieć o kredycie samochodowym?

Rynek usług bankowych aż pęka od różnego rodzaju ofert kredytowych. Kredyty na zakup samochodu, to jedna z dostępnych propozycji. Co trzeba o nich wiedzieć? Szczegółowe zasady udzielania takich kredytów zależą od indywidualnej oferty konkretnego banku, jednak wszystkie takie produkty mają wspólną cechę – można nimi sfinansować zakup samochodu lub innego pojazdu. Aby móc zaciągnąć taki kredyt, trzeba mieć jednak jakieś zabezpieczenie, gdyż przeważnie jest ono wymagane przez bank. Jakie są formy zabezpieczeń kredytów udzielanych na zakup samochodu?

Zabezpieczenie kredytu na zakup samochodu

Jedną z bardziej popularnych metod zabezpieczenia kredytowego na zakup samochodu jest przewłaszczenie. W takiej sytuacji, to bank jako pożyczkodawca jest czasowym właścicielem zakupionego pojazdu. Osoba która zaciągnęła kredyt na jego kupno zostanie właścicielem dopiero w momencie, w którym całkowicie spłaci zaciągnięte wcześniej zobowiązanie finansowe. Dzięki temu bank zabezpiecza się na wypadek niewypłacalności finansowej kredytobiorcy i w momencie gdyby ten przestał spłacać pożyczkę może na przykład spieniężyć samochód.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl