Jak fotografować produkty – samodzielnie czy zatrudnić kogoś do pomocy?

Czy zastanawiałeś się, jak ważne są zdjęcia Twoich produktów, które udostępniasz na swojej stronie internetowej dla klientów? Jeśli zdajesz sobie sprawę, że odpowiednia fotografia jest jednym z czynników zwiększającym sprzedaż, powinieneś przeczytać poniższy artykuł. Dowiesz się z niego, jak samodzielnie zrobić zdjęcie oraz komu ewentualnie zlecić to zadanie.

Fotografia produktowa – wykonać samodzielnie, czy zlecić?

Gdy jesteś na początku swojej przygody z biznesem, prawdopodobnie będziesz musiał samodzielnie robić wiele rzeczy, aby ograniczyć koszty. Musisz pracować za dwóch, a nawet trzech! A i to nie gwarantuje Ci sukcesu. Gdy chcesz własnoręcznie przygotować produkty do sfotografowania, musisz mieć przede wszystkim dobry aparat. Fotografie telefonem nie zawsze wychodzą odpowiednio, ale jeżeli masz dobrej jakości telefon, a co za tym idzie też aparat, możesz robić fotografie swoim smartfonem. Do tego, aby zdjęcie wyszło idealnie, potrzebujesz oprócz aparatu, korzystnego tła. Możesz tło wybierać na zasadzie kontrastu do koloru produktów lub operować w tej samej palecie barw, umiejętnie dobierając odcienie. Poza tym, potrzebujesz też odpowiedniego oświetlenia. Późniejsza obróbka zdjęć jest łatwiejsza, gdy światło ma prawidłowe natężenie. Kiedy już sfotografujesz swoje produkty, pamiętaj abyś nie przesadził z edycją. Nie ubarwiaj rzeczywistości zanadto, ponieważ stracisz klientów – zdjęcia nie oddadzą stanu faktycznego, a Twoi odbiorcy będą zawiedzeni, gdy otrzymają w przesyłce inaczej wyglądający towar, niż ten, który oglądali w Twoim sklepie.

Zwróć również uwagę na szczegóły, które chcesz wyeksponować – czym spośród tysięcy innych produktów wyróżnia się Twój asortyment? Zadbaj, aby uwidocznić to na zdjęciach. Kiedy masz już gotową fotografię, powinieneś zatrudnić kogoś, kto opisze Twoje produkty, ale możesz zrobić to sam, jeśli znasz choć trochę zasady, które obowiązują przy tworzeniu wpisów. Zależy Ci na czasie i masz ważniejsze rzeczy do zrobienia niż pracochłonne robienie wielu zdjęć? W takim razie musisz rozejrzeć się za kimś do pomocy. Możesz śmiało zlecić to zadanie profesjonaliście. Bardzo prawdopodobne, że wykona on dla Ciebie zdjęcia, o jakich marzysz i takie, których Ty sam nigdy nie byłbyś w stanie nigdy zrobić. Pomyśl, czy to nie będzie dla Ciebie najlepsza inwestycja? Dbaj o jakość – mimo, iż prowadzisz własny biznes, to klient jest Twoim szefem i on decyduje, co u Ciebie kupi, a co ominie szerokim łukiem. Dlatego, jeżeli ani trochę się nie znasz na fotografii produktowej, zleć wykonanie zdjęć komuś innemu. Miej na uwadze jeszcze jedną kwestię, mianowicie: kiedy zajmujesz się sprzedażą ubrań, postaraj się, aby prezentować odzież na modelach. Czasami też, ale tylko w niektórych przypadkach, ubrania wyglądają dobrze na manekinach, dotyczy to głównie odzieży dziecięcej. Jeśli sprzedajesz odzież dla dorosłych, postaraj się, by była ona prezentowana na żywych osobach – to bardziej przemawia do Twoich klientów!

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl