Bank i jego oferta kredytowa

Bank to miejsce, gdzie można dostać pieniądze na dowolny cel. Oferta banku jest bardzo szeroka i urozmaicona. Poza formą pomocy finansowej, w postaci kredytów i pożyczek, można także zainteresować się ofertą jaką są konta osobiste, konta firmowe, karty do kont, konta oszczędnościowe i inne tego typu propozycje. Jednak zdecydowana większość klientów, udaje się do najbliższego banku po to, by skorzystać z jego oferty pomocy finansowej. Ta oferta jest bardzo bogata, w ofercie każdego banku można znaleźć pożyczki na dowolny cel, na zakup mieszkania lub domu, pod hipotekę, pożyczki pod zastaw itp. Jest więc z czego wybierać.

Kredyt i jego warunki

Aby załatwić kredyt w banku, przede wszystkim trzeba złożyć wniosek kredytowy. Jednak pierwszą decyzją jaką trzeba podjąć, jest wybór odpowiedniej formy kredytowania. Jeśli potrzebuje się pieniędzy na dowolny cel, wtedy najlepszą propozycją będzie kredyt gotówkowy. Można go wziąć bez podawania jego celu, nie trzeba się więc tłumaczyć w banku ze swoich potrzeb. Drugą kategorią produktów, są kredyty mieszkaniowe, które jak sama nazwa wskazuje, potrzebuje się na zakup mieszkania lub domu. Jeszcze inną propozycją są kredyty hipoteczne. Te z kolei bierze się pod zastaw mieszkania albo domu./ ta propozycja jest więc skierowana do tych osób, które chcą kupić mieszkanie lub dom i potrzebują na to dużo pieniędzy a nie mają żadnych swoich oszczędności. W tym wypadku można bez większego problemu dostać pieniądze na ten cel, ale trzeba się liczyć z tym, że bank staje się wtedy współwłaścicielem tej nieruchomości. Więc jeśli będą jakiekolwiek problemy ze spłatą zadłużenia, wtedy bank może przejąć nieruchomość i ją sprzedać. Najważniejszą zasadą jest więc terminowa spłata kredytu i nie spóźnianie się ze spłatą rat.

Jaki powinien być dobry kredyt?

Jest kilka wymogów, jakie musi spełniać kredyt bankowy, by był on atrakcyjną ofertą dla klientów. Przede wszystkim kredyt musi mieć niskie oprocentowanie. Czym jest ono niższe, tym mniej będzie musiał klient spłacić. Warto zwrócić też szczególną uwagę na RRSO czyli na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania a nie tylko na samo oprocentowanie miesięcznej raty. Na pewno termin spłaty odgrywa też duże znaczenie. Jeśli kredyt jest rozłożony na bardzo dużo rat, wtedy będzie trzeba więcej spłacić. Przy mniejszej ilości rat, jest mniej do spłacenia. Trzeba się też zapoznać z dodatkowymi prowizjami i opłatami okołokredytowymi banku, informacje na ich temat można znaleźć w regulaminie banku.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl