Księgowość w dobrych rękach

Prowadząc firmę nie warto marnować czasu na comiesięczną biurokrację, bo jak powszechnie wiadomo czas to pieniądz. Biuro rachunkowe wykona papierkową robotę za nas, a my w spokoju możemy zająć się zarabianiem pieniędzy. Na rynku biur rachunkowych jest spora konkurencja i dlatego ich usługi nie są drogie. Sprawna księgowa, której udzielimy pełnomocnictwa odciąży nas od comiesięcznych zobowiązań wobec urzędu skarbowego i ZUS-u. Przedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą mało kiedy ma tyle czasu i zapału, aby samemu prowadzić skrupulatną rachunkowość.

 

Chcąc uniknąć nieprzyjemności z organami podatkowymi lepiej nawiązać współpracę z biurem rachunkowym, które pomoże nam rozliczyć się ze skarbówką, odprowadzi stosowne składki do ZUS, czy wspomoże nas w sprawach finansowo – kadrowych. Zamiast walczyć z papierami będziemy mogli skupić się na bieżącej realizacji zleceń i pozyskiwaniu nowych klientów. Zakres usług oferowanych przez biura rachunkowe jest bardzo szeroki. Kwestia rozliczeń podatkowych została już poruszona. Na pomoc biura będziemy też mogli liczyć w sprawach kadrowo-płacowych, ale to oczywiście nie wszystko. Księgowa pomoże nam w przygotowaniu umowy cywilnoprawnej, w przygotowaniu sprawozdania dla GUS lub wypełnieniu wniosku o dotację. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z dofinansowań do zatrudnienia pracownika mają na swojej głowie sporo formalności, które biuro rachunkowe może sprawnie załatwić.

 

Biorąc pod uwagę ogromną ilość przepisów, które regulują prowadzenie działalności gospodarczej, częste zmiany w prawie i podatkach, wsparcie doświadczonego biura rachunkowego może być dla firmy wręcz zbawienne. Na rynku pojawiają się też produkty łączące prowadzenie firmowego konta bankowego z usługami księgowości. Instytucje finansowe, które kierują swoją ofertę między innymi do firm, starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Podobnie czynią biura rachunkowe, a jednym ze sposobów przyciągnięcia klientów są np. wydłużone godziny pracy, rabaty i nowe usługi w ofercie. Wielu przedsiębiorców przekonało się już o tym, że delegowanie spraw rachunkowych w ręce fachowców jest bardziej opłacalne, niż prowadzenie księgowości na własną rękę.

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl