Zakup działki budowlanej

Własny dom to marzenie bardzo dużej części społeczeństwa. Możliwość odpoczywania i relaksowania się we własnym ogrodzie lub na tarasie jest bardzo dużym pragnieniem do którego dążymy. Spotkania towarzyskie i spędzanie długich wieczorów na rozmowach przy ognisku są bardzo kuszącą wizją, o którą walczymy dopóki sił oraz przede wszystkim środków finansowych nam starcza. Właśnie finanse są niestety często największą przeszkodą w dążeniu do spełnienia swoich marzeń o własnym domku z ogródkiem.

Działka

Jeśli marzymy o budowie domu musimy w pierwszej kolejności znaleźć działkę budowlaną na której postawimy nasz wymarzony dom. Zakup ziemi w zależności od miejsca oraz powierzchni możemy bardzo mocno wachać się cenowo. Jeśli pragniemy wybudować się na terenie miejskim, cena metra kwadratowego działki budowlanej może być znacznie wyższa od tej, która znajduje się na terenach wiejskich. Dlatego też bardzo ważna jest przemyślana dokładnie decyzja o miejscu naszego zamieszkania. Następnym krokiem jest oczywiście zakup działki, która może być wkładem własnym w kredyt hipoteczny. Nawet jeśli dokonamy zakupu ziemii i ostatecznie nie wybudujemy na niej domu będzie ona bardzo dobrą inwestycją, ponieważ ziemia jest zawsze warta swojej ceny i nie traci na wartości z biegiem lat. Natomiast jeśli nasze marzenia są bardzo realne i możliwe do spełnienia, warto rozglądać się za projektami domu i zainwestowaniem w fundamenty zanim weźmiemy kredyt hipoteczny. W momencie gdy nasza budowa ma status rozpoczętej, większość banków nie robi żadnych problemów przy wydawaniu decyzji o przyznaniu nam pieniędzy.

Budowa

Budując własny dom dobrze jest samodzielnie wykonać wiele prac, ponieważ pozwala to na duże oszczędności. Opłacenie fachowców, którzy wykonają remont i prace budowlane jest często bardzo dużym wydatkiem, który znacząco zwiększa koszty bydowy własnego domu. Dlatego też jeśli możemy pozwolić sobie na poświęcenie czasu i zaangażowania, przyniesie nam to nie tylko wiele satysfakcji oraz dumy, lecz także i duże oszczędności. Może okazać się więc, że budowa domu ostatecznie finansowo jest inwestycją bardzo zbliżoną do zakupu własnego mieszkania. Natomiast kredyt hipoteczny będzie miał ratę wysokości porównywalnej do wysokości czynku koniecznego do opłacania w mieszkaniach w blokach. Nie do przecenienia jest również możliwośc korzystania swobodnie z własnego podwórka czy ogródka. Dlatego też przy obecnych możliwościach jakie dają nam banki, warto korzystać z szansy i spełniać swoje największe marzenia. Choć wiele osób twierdzi, że nie stać ich na własną nieruchomość, ciężką pracą i z pomocą instytucji finansowych wszystko staje się możliwe.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl