Jakie czynności zwiększają naszą szansę na znalezienie dobrej pracy?

Większości ludzi zależy na tym, aby zdobyć dobre zatrudnienie. Oczywiście definicja dobrej pracy dla każdego z nas może być nieco inna przede wszystkim dlatego, że każdy z nas posiadać może inne oczekiwania. Można jednak zgodzić się ze stwierdzeniem, że zdobycie satysfakcjonującego zatrudnienia może wymagać od nas całkiem sporo wysiłku.

Jakie dokumenty przygotować, jeśli chcemy aplikować o pracę?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że chcąc aplikować o pracę musimy przygotować profesjonalne CV. Nierzadko jednak trudności nastręcza jego przygotowanie. Bardzo wiele osób zadaje sobie pytanie o to co w cv warto byłoby umieścić. Na pewno z oczywistych względów należy zamieścić dane dotyczące przebiegu swojej edukacji. Nie sposób byłoby zapomnieć o ukończonych szkołach czy uczelniach wyższych. Na pewno nie powinniśmy unikać również informacji dotyczących przebiegu swojego zatrudnienia. Każdy potencjalny pracodawca może bowiem zwracać uwagę na doświadczenie zawodowe. Dla niektórych pracodawców jest ono nawet ważniejsze od wykształcenia. Pamiętajmy także o zamieszczeniu w CV kwestii dotyczących naszych zainteresowań. Profesjonalne CV to jednak nie wszystko w co musimy się wyposażyć, jeżeli chcemy, aby określone przedsiębiorstwo chciało nas zatrudnić. Niezmiernie istotne jest również to, aby wyposażyć się w list motywacyjny. Jeżeli nie wiemy co w nim zamieścić, przejrzyjmy poradniki dotyczące przygotowania się do procesu związanego z rekrutacją. W znakomitej większości przypadków są one dostępne zupełnie za darmo w internecie.

Jakich rzeczy nie powinniśmy unikać w CV?

Jak już zostało wspomniane, istnieje szereg ważnych informacji, które koniecznie należy zamieścić w swoim CV. Mowa tu głównie o swoim wykształceniu jak i o doświadczeniu zawodowym. Nie sposób jednak ukryć, że istnieją i takie rzeczy, których warto by było unikać. W CV nie zamieszczajmy kwestii związanych ze swoim stanem cywilnym czy liczbą posiadanych przez nas dzieci. Jeżeli mamy doświadczenie w branży, która w żaden sposób nie jest związana z branżą, w której poszukujemy zatrudnienia obecnie, zastanówmy się nad tym czy nie lepiej byłoby pominąć tę kwestię w naszym CV. Oczywiście profesjonalne CV powinno być czytelne, dlatego unikajmy mało wyrazistych czcionek czy krzykliwych kolorów. Pamiętajmy i o tym, aby zdjęcie w CV było odpowiednie. Na pewno warto mieć na nim elegancki strój. Koniecznie trzeba wspomnieć i o tym, aby w CV za wszelką ceną unikać błędów gramatycznych oraz ortograficznych.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl