Firmy pożyczkowe – jakie mają usługi?

Kredyty gotówkowe i pożyczki poza bankowe, to dwa instrumenty finansowe, dzięki którym można nieco podratować domowy budżet w sytuacji, w której przytrafią się jakieś niespodziewane wydatki. Czy można tych dwóch pojęć używać zamiennie? Bardzo często się tak dzieje, jednak nie jest to prawidłowa praktyka. Kredyt i pożyczka, choć nieco podobne, to w rzeczywistości znacznie się od siebie różnią.

Kredyt bankowy – cechy charakterystyczne

Kredyt bankowy, jak sama nazwa wskazuje, udzielany jest przez bank. Wnioskodawca składa wymagane dokumenty w oddziale bankowym, a następnie oczekuje na decyzję o udzieleniu kredytu gotówkowego. Czas oczekiwania może być różny, zależy od rodzaju kredytu i jego wysokości, najczęściej jednak waha się w przedziale od kilku dni do kilku tygodni. Nie każdy, kto złoży wniosek to otrzyma kredyt. Jest to dosyć skomplikowane. Wszystko zależy od sytuacje finansowej w jakiej znajduje się osoba składająca wniosek o udzielenie kredytu. Największe szanse na to mają te osoby, które posiadają umowę o pracę, ich zatrudnienie jest stabilne, a osiągane dochody na przyzwoitym poziomie.

Pożyczki pozabankowe – czym różnią się od kredytu?

Inną możliwością podratowania domowego budżetu w sytuacji, gdy konieczne stają się niespodziewane wydatki są pożyczki udzielane przez firmy nie będące bankami. Pożyczki pozabankowe o wiele prościej jest otrzymać niż kredyt gotówkowy w banku. Co trzeba zrobić aby otrzymać taką pożyczkę? W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek o pożyczkę. We wniosku uzupełnia się swoje dane, które będą niezbędne do zawarcia umowy, a także wskazuje się preferowaną kwotę pożyczki. Należy mieć przy sobie także dowód tożsamości i mieć ukończone osiemnaście lat. Decyzja o udzieleniu pożyczki pozabankowej udzielana jest niemal natychmiast. Klient nie jest sprawdzany w żadnych systemach takich jak BIK czy KRD.

Co jest lepsze, kredyt czy pożyczka?

Jeżeli chodzi o dostępność oraz czas oczekiwania na pieniądze, to zdecydowanie lepiej w tym zestawieniu wypada pożyczka pozabankowa. Natomiast jeżeli chodzi o wysokość oprocentowania, to z tym bywa już różnie. Nowi klienci instytucji pozabankowych mogą liczyć na zupełnie darmową pożyczkę, oczywiście pod warunkiem, że spłata chwilówki będzie w wyznaczonym terminie. Przy kolejnych pożyczkach oprocentowanie będzie znacznie większe. Nie da sie udzielić zatem jednoznacznej odpowiedni na pytanie o to, który produkt finansowy będzie lepszy. Uzależnione jest to między innymi od tego, jak dużo ma się czasu na oczekiwanie na pieniądze.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl