Co warto robić by zadbać o wizerunek w ebiznesie

Kiedy zaczynamy biznes online czyli ebiznes musimy wiedzieć jak zadbać o wizerunek w ebiznesie, dlaczego jest to takie ważne?
Wizerunek w ebiznesie jest jednym z kluczy do sukcesu, dlatego, że jeśli będziemy posiadać dobry wizerunek i pozytywny odbiór naszej osoby jest duże prawdopodobieństwo, że klienci będą od nas kupować, prosty przykład? – Ekipa Friza
W przeciągu kilku lat zbudowali ogromną markę w Polsce i są wszędzie rozpoznawalni, kiedy zaczęli nagrywać muzykę i wypuszczać płytę, ich płyta osiągnęła rekordy sprzedaży, co jest świetnym dowodem na to, że dobry wizerunek ma znaczenie.

Jednak my dziś zadajemy sobie pytanie jak zadbać o wizerunek w ebiznesie?.
Dróg do tego jest wiele, jednym z pomysłów może być rozpoczęcie działalności na YouTube gdzie będziemy publikowali różne filmiki, czy to vlogi, czy to filmiki biznesowe na których będziemy pokazywać jak prowadzić firmę przez co w oczach ludzi staniemy się ekspertami i wtedy łatwiej możemy kogoś zachęcić do kupna naszych produktów i usług.
Innym równie dobrym pomysłem będzie założenie bloga tematycznego i pisanie postów kilka razy w tygodniu, oraz optymalizacja tego bloga pod kątem SEO, aby trafiać do większej ilości odbiorców.
Takie prowadzenie bloga pomoże nam zbudować pewną społeczność, ale również da nam opcje dodatkowego zarobku.
Możemy na blogu zarabiać poprzez współprace czy promowanie czyiś produktów i za każdy zakup od nas my dostaniemy prowizję w postaci drobnej wpłaty na konto.
Jednak wracając do wizerunku w ebiznesie.

Poza YouTube i Instagramem, dobrym pomysłem byłoby stworzenie konta na tik toku i tam dodawania krótkich filmików gdzie będziemy pokazywać przykładowo jak od podstaw działa nasz biznes, oraz możemy tworzyć interakcje z ludźmi poprzez odpowiadanie im filmikiem na ich komentarze i bardzo często różni twórcy to robią dzięki czemu zdobywają jeszcze większą sympatię odbiorców.
Dbać o wizerunek możemy również poprzez różne akcje dobroczynne w których będziemy brać udział, przykładowo pokazywanie, że pomaganie jest dobre na pewno pokaże z dobrej strony i przekona nową część społeczności do nas.

Ostatnim świetnym sposobem na pokazanie dobrego wizerunku jest prowadzenie transmisji na żywo w której będziemy przykładowo wypowiadać się na jakieś tematy i dyskutować z ludźmi, dodawać osoby do live’a i z nimi dyskutować itp.
Takie zachowania również zadziałają na naszą korzyść.

Jeśli będziemy konsekwentnie robić chociaż jedną z tych rzeczy nasz wizerunek w oczach naszych odbiorców/klientów będzie szedł w pozytywnym kierunku, a jeśli my dobrze to wykorzystamy to będziemy mogli skalować nasz ebiznes na ogromną skalę

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl