Pieniądze na pilne potrzeby

Każdemu od czasu do czasu brakuje pieniędzy na jakieś pilne wydatki. Czasem jest to niespodziewany wjazd, czasem uroczystość rodzinna, czasem niespodziewane rachunki do opłacenia. W takiej sytuacji pomocny będzie bank i jego pożyczka gotówkowa na dowolny cel. Z takiej oferty może skorzystać każda osoba pełnoletnia, która spełnia podstawowe wymogi banku w kwestii udzielania pożyczek gotówkowych.

Jakie wymogi trzeba spełniać, by dostać kredyt?

Aby móc ubiegać się o kredyt gotówkowy, trzeba przede wszystkim wypełnić wniosek pożyczkowy. Można to zrobić w placówce banku albo na stronie internetowej banku. Banki mają różne wymogi odnośnie przyznawania kredytów gotówkowych, ale niektóre z nich powtarzają się w każdym banku. Przede wszystkim bank sprawdza pełnoletność klienta a także jego dane osobowe. Sprawdza czy nie był on karany i czy mieszka na terenie Polski. W następnej kolejności bank musi sprawdzić zdolność kredytową klienta. W tym celu sprawdza jego dotychczasowe zobowiązania finansowe, poprzednie pożyczki gotówkowe i większe kredyty. Sprawdza też czy klient brał coś na raty i czy spłacić je w terminie. Co ciekawe czym więcej klient brał kredytów, tym jest on bardziej wiarygodny dla banku, o ile oczywiście wszystkie swoje zobowiązania finansowe spłacił on w terminie. Ostatnią kwestią jaką bank sprawdza, jest zdolność kredytowa. Tutaj sprawdzana jest umowa u pracę a więc wszystko co wiąże się z zatrudnieniem. Dla banku najlepszym klientem jest osoba, która jest zatrudniona na umowę o pracę na czas nie określony.

Wybór kredytu

Kiedy bank pozytywnie rozpatrzy wniosek o kredyt gotówkowy, przedstawi klientowi ofertę kredytów do wyboru. Jeśli ktoś nie wie jak wybrać kredyt gotówkowy, by zaspokoił on jego oczekiwania finansowe i nie tylko, to koniecznie powinien się poradzić konsultanta w banku. Klient ma do wyboru kredyty gotówkowe na różne okresy spłacania tej należności finansowej. Może się zdecydować na kredyt na parę miesięcy, na rok albo na parę lat. Od tego jak długo będzie trwał okres spłacania kredytu, zależna będzie wysokość miesięcznej raty do spłaty a także RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Wybierając kredyt warto wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe w kwestii miesięcznych rat. Raty mają być łatwe do spłacania, nie mogą obciążać domowego budżetu. Warto też zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania danego kredytu i jego dodatkowe warunki. W wyborze najkorzystniejszego kredytu gotówkowego, pomoże konsultant bankowy.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl