Lokata terminowa – co i jak?

Lokata terminowa to jeden z najprostszych i zarazem najbezpieczniejszych sposobów oszczędzania pieniędzy. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z oszczędzaniem, lub nie mają specjalistycznej wiedzy powinny sięgnąć właśnie po ten sposób (oferowany praktycznie przez wszystkie banki).

Każdy bank oferuje szeroką gamę lokat terminowych. W jaki sposób zaoszczędzimy na lokacie? Jest to niezwykle proste – wpłacamy do banku swoje oszczędności na wybrany przez nas okres – możemy to zrobić zazwyczaj na okres od 3 do kilkudziesięciu miesięcy. W tym okresie nie mamy pieniędzy na naszym koncie, a bank może nimi swobodnie dysponować, a lokata pracuje. Po zakończeniu się wybranego przez nas okresu bank dopisze do naszego konta ustalone odsetki, które będą naszymi nowymi zaoszczędzonymi pieniędzmi. Lokata terminowa jest również niezwykle bezpiecznym sposobem, ponieważ w najgorszym wypadku, czyli zamknięciu lokaty przed terminem jej wygaśnięcia, bank zwróci nam pieniądze bez odsetek. Lokatę powinniśmy dostosować do swoich możliwości finansowych i nie lokować na niej wszystkich swoich pieniędzy – należy pamiętać o dywersyfikacji swoich oszczędności.

Należy pamiętać, że nie jest to najszybszy sposób oszczędzania. Nasze oszczędności nie będą mnożyły się w oczach, jednak mają zagwarantowane bezpieczeństwo. Lokata terminowa jest przeznaczona dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z oszczędzaniem i nie zależy im na szybkim pomnożeniu swoich pieniędzy, a na zbieraniu drobnych odsetek, które za kilka lat mogą posłużyć na realizacje naszych celów. Nasz bank na pewno pomoże wam wybrać dostosowaną do waszych potrzeb lokatę, które pomoże pomnożyć wasze oszczędności za pomoca odsetek, a także nie zrujnuje finansowo.

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl