Kredyt i pożyczka – kiedy skorzystasz z kalkulatora kredytowego?

Zawsze kiedy bierzesz kredyt, powinieneś skorzystać z kalkulatora kredytowego. Służy on do tego, aby zobrazować Ci w jaki sposób będą się kształtowały Twoje raty. Kalkulator kredytowy przyda się, gdy starasz się zarówno o kredyt konsumpcyjny, jak i kredyt hipoteczny, a nawet o pożyczkę.

Jaki kredyt jest najlepszy – dlaczego pożyczanie na wydatki konsumpcyjne nie jest dobre?

Kiedy nie masz pieniędzy na nowy telewizor, pralkę czy inny sprzęt, najlepiej jest, gdy kupisz to wszystko za swoją własną gotówkę. Pożyczanie na cele konsumpcyjne powinno być ostatecznością. Oszczędzaj, nawet kiedy Twoja wypłata jest skromna – innej drogi nie ma. Poza tym, powinieneś poszukać dodatkowego zajęcia, które pozwoli Ci zebrać pieniądze potrzebne na zakup sprzętu. Z wszystkich wymienionych rzeczy – telewizor na raty jest najmniej mądrym posunięciem, dlatego, jak już było powiedziane, po kredyt konsumpcyjny sięgaj w ostateczności. Kiedy musisz jednak pożyczyć pieniądze, skorzystaj z usług swojego banku. Bank, w którym jesteś klientem zna Twoją historię kredytową i może Ci udzielić wsparcia na znacznie korzystniejszych warunkach niż jakaś inna instytucja finansowa. Jeżeli starasz się o kredyt hipoteczny, wówczas kalkulator jest dla Ciebie obowiązkowym narzędziem! Większość osób, które biorą kredyty na dom lub nowe mieszkanie, decyduje się na stałe oprocentowanie rat. W innym wypadku, gdy wybierasz oprocentowanie zmienne, trudno będzie Ci skorzystać z kalkulatora i wyliczyć należności oraz wysokość comiesięcznych rat. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym jest uważany za ten bezpieczniejszy i bardziej pewny, dlatego mnóstwo osób wybiera właśnie to rozwiązanie.

Czy pożyczki pozabankowe dają możliwość skorzystania z kalkulatora?

Wiele pożyczek pozabankowych oferuje swoim klientom pożyczki krótkoterminowe, które należy opłacić w jednej racie. Niektóre z tych firm pożyczają pieniądze na dłuższy okres czasu i wówczas możemy obliczyć wysokość rat przy pomocy praktycznego narzędzia, jakim jest kalkulator. Wiedz jednak i nie jest to zapewne dla Ciebie zaskoczeniem, że pożyczki, tak zwane chwilówki są bardzo wysoko oprocentowane. Jeśli nie masz możliwości uzyskania kredytu w Twoim banku, lepiej poszukaj dodatkowego źródła dochodu i popraw swoją historię w banku, abyś mógł wziąć kredyt z korzystnym dla Ciebie oprocentowaniem. Kalkulator kredytowy pomoże Ci wówczas ustalić, jakiej wysokości możesz wziąć pożyczkę czy kredyt z Twojego banku, abyś mógł regularnie spłacać zobowiązania i nie stać się przy okazji bankrutem. W poprawie zdolności kredytowej pomaga też wspólnota majątkowa. Jeśli masz ze współmałżonkiem wspólny majątek, możecie razem starać się o kredyt hipoteczny lub w ostateczności, kredyt konsumpcyjny. Bank bierze wówczas pod uwagę wasze łączne dochody i traktuje je jak jeden. Poza tym, kiedy któreś z was straci pracę, wtedy druga osoba, może nadal płacić raty – banki również i to biorą pod uwagę i chętniej udzielają kredytów małżeństwom o uregulowanej sytuacji prawnej niż singlom.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl