Wybór mieszkania

Zakup własnego mieszkania na kredyt hipoteczny to obecnie najpopularniejszy sposób na usamodzielnienie się młodych ludzi. Inwestycja w mieszkanie jest opłacalna nawet jeśli powinie nam się w życiu noga i nie będziemy w stanie spłacać kredytu, natomiast rata kredytu okaże się dla nas zbyt duża. Mieszkanie kupione na kredyt hipoteczny można sprzedać lub wynająć, jednocześnie odzyskując pieniądze zainwestowane w jego zakup oraz wykończenie.

Nowe budownictwo

Mieszkania zakupione prosto od dewelopera są wielkim pragnieniem, jednak wymagają one nieco większego nakładu finansowego. Wynika to z konieczności wykończenia wnętrz od podstaw, ponieważ mieszkania deweloperskie dostajemy w stanie, który wymaga położenia podłóg, wykończenia łazienki oraz kuchni, a także pomalowania ścian i umeblowania wszystkich pomieszczeń. Oznacza to, że jednorazowo musimy wydać całkiem sporą kwotę, dlatego kredyt hipoteczny musi być większy, a tym samym rata kredytu. Jednak mieszkania zakupione od dewelopera mają dużo zalet, ponieważ ich możliwości są bardzo duże. Otoczenie jest całkiem nowe i projektowane według współczesnych potrzeb społeczeństwa i estetycznie przewyższa osiedla powstałe wiele lat temu. Również sąsiedzi w nowych blokach często są osobami młodszymi, dlatego też jeśli sami dopiero rozpoczynamy swoją drogę i budujemy dorosłe życie będzie to bardzo atrakcyjna okoliczność.

Rynek wtórny

Używane mieszkania znajdujące się w blokach lub wieżowcach z dawniejszych lat są z pewnością tańsze do mieszkań z rynku nowego budownictwa. Oglądając wykończone mieszkania łatwiej dostrzec jego potencjał i możliwości jakie posiada. Sporą oszczędnością może być wprowadzenie się i zamieszkanie zachowując obecny stan. Wynika z tego szansa na odłożenie oszczędności na wykonanie remontu i zmian według własnego gustu, dzięki czemu rata kredytu będzie mniejsza i sam kredyt nie będzie aż taki duży. Jednak mieszkania używane mogą mieć również i swoje wady. Między innymi mogą to być to sąsiedzi, którzy zamieszkują swoje nieruchomości od wielu lat i nie chcą zmieniać swoich nawyków i przyzwyczajeń nawet jeśli nam one przeszkadzają w codziennym życiu. Czesto również otoczenie oraz infrastruktura starszych osiedli jest niezachęcająca i szczególnie nieatrakcyjna dla rodzin z mniejszymi dziećmi. Jednak mimo wszystko na tego typu blokowiskach możemy z pewnością liczyć na dostęp do sklepów, bliskość wielu instytucji takich jak na przykład szkoły lub obiekty sportowe. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie mieszkania i związaniu się kredytem hipotecznym należy bardzo dokładnie przemyśleć wszystkie wady oraz zalety każdej z możliwości.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl