Prowadzenie hotelu – czy to ryzykowny biznes?

Prowadzenie hotelu to dosyć ryzykowny biznes. Aby otworzyć hotel, należy spełnić szereg wymagań. Jeśli zastanawiasz się czy warto wchodzić w to przedsięwzięcie, przeczytaj poniższy artykuł – będzie on dla Ciebie cenną podpowiedzią!

Hotelarstwo – od czego zacząć?

Zanim jeszcze zarejestrujesz swoją działalność, musisz się zastanowić nad tym, jaki standard hotelu bierzesz pod uwagę. Miej na uwadze, że im o większą liczbę gwiazdek się starasz, tym więcej wymogów będziesz musiał spełnić. Zastanów się również, na jaki rodzaj klientów się nastawisz – czy będą to klienci biznesowi, czy może rodziny z dziećmi, a może jednak celujesz w to, aby Twój hotel był równie łatwo dostępny dla wszystkich tych grup? Pamiętaj także, że często bywa tak, zwłaszcza, gdy nie potrafisz określić grupy docelowej, że nie będziesz w stanie przeprowadzić skutecznych działań marketingowych. To przełoży się na wyniki finansowe Twojej firmy i możesz stracić. Kiedy już wiesz mniej więcej do kogo kierujesz swoją ofertę, powinieneś wówczas poszukać wspólnika. Najlepiej jest, gdy współpracujesz z bardzo zaangażowaną osobą. Nie zakładaj spółki z członkami rodziny, tym bardziej, gdy mają oni pełnić jakąkolwiek funkcję tylko na papierze. W efekcie będziesz musiał sam wszystkim zarządzać, a to zadanie jest z praktycznego punktu widzenia niemożliwe.

Najlepsza lokalizacja – gotowy budynek, czy budowa od podstaw – wymagające hotelarstwo

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś kupić gotowy budynek, musisz wiedzieć, że może być to tańsza opcja niż budowa od podstaw. Weź jednak pod uwagę to, czy budynek jest położony w atrakcyjnej lokalizacji i czy ma wewnątrz wszystkie niezbędne instalacje. Być może będzie konieczne wprowadzenie wielu zmian – zastanów się dobrze, czy masz na to fundusze. Przeróbki instalacji są kosztowne i nie zawsze opłacalne. Już na etapie planowania całego biznesplanu, musisz wiedzieć, co konkretnie Cię interesuje – mały obiekt za miastem, czy modne miejsce w aglomeracji miejskiej.

Kiedy biznes przynosi same straty – co musisz wiedzieć

Gdy jesteś właścicielem zadłużonego obiektu i nie widzisz szans na poprawę sytuacji, możesz zastanowić się nad ogłoszeniem upadłości lub restrukturyzacji. Jeżeli myślisz o restrukturyzacji, powinieneś skorzystać z usług restrukturyzatora, inaczej cała procedura nie ma mocy prawnej. Restrukturyzacja pozwala Ci spłacić wszystkie długi w możliwie jak najkrótszym czasie. Przygotuj się na wyprzedaż majątku, ale niech pocieszającym będzie dla Ciebie fakt, że działanie restrukturyzacyjne wstrzymuje wszelkie egzekucje komornicze. Ogłoszenie upadłości nie oznacza również, że nie będziesz musiał spłacić długów – z wszystkich wierzytelności zostaniesz rozliczony. Hotele podlegają takim samym prawom jak inne przedsiębiorstwa. Dlatego w każdą działalność wchodź z głową i ostrożnie. Posiłkowanie się kredytem jest nieraz konieczne, ale pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu. Poduszka finansowa, pozwoli Ci w razie potknięcia zapłacić najpilniejsze wydatki.

Interesujesz się marketingiem dla swojej strony internetowej? Sprawdź jak samemu możesz pozycjonować stronę internetową – więcej na blogu https://www.4rtweb.pl

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl