5 powodów, by zrobić darmową reklamę firmie.

Wystarczy zaledwie 5 powodów dla których warto założyć własny blog firmowy . Jednak tych powodów może być kilkanaście. A ty przeanalizujesz je i zdecydujesz, czy chcesz mieć firmowy blog, czy też nie. “Pisanie jest desperacką próbą wydarcia z samotności odrobiny godności i trochę pieniędzy.” – Walter Moers

Jakie są powody, by założyć własnego bloga firmowego?

Wyróżnić można takie powody do prowadzenia własnego bloga, jak:

brak umiejętności informatycznych do niczego nas nie zmusza,

budowanie relacji oraz komunikowanie się,

badanie rynku,

wzajemna nauka oraz narzędzie promocji,

budowanie listy mailingowej.

Oprócz tych 5 głównych powodów do budowania swojego bloga firmowego można jeszcze wymienić pozostałe, jak:

znajomości,

wyróżnianie na listach w Google,

status eksperta,

pomaganie innym,

wydanie dodatkowo książki lub e-book,

blog to również hobby,

możesz stosować posty w stylu poradnik,

możesz stosować posty w stylu informacyjnym,

pisanie na blogu pozwoli ci utrwalić wiele rzeczy,

wykorzystanie wolnego czasu,

zatrudnienie drugiej osoby do prowadzenia bloga,

poprawienie umiejętności pisania.

Blog to szereg korzyści dla firm.

Powodów może być mnóstwo. Jednak ty, jako właściciel firmy, jesteś narażony na prace w niej czasem dłużej niż podstawowe 8 godzin. I w tym jeszcze prowadzić musisz swój własny blog, by nie był on sztuczny. Ludzie wolą czytać to, co napisze właściciel bloga firmowego, a nie ktoś z zewnątrz. Jednak to nie ma znaczenia, śmiało możesz zatrudnić kogoś do pisania bloga, a to pomoże ci zaoszczędzić czas, klienci będą z chęcią czytać twoje codzienne posty. I nie uciekną ci do konkurencji.

Wspaniała wizytówka firmy, blog, który umożliwi przekonanie się co do firmy i jej profesjonalnego, rzetelnego i solidnego podejścia, które cieszy się dobrą sławą.

Blog dla firmy jest jak darmowa reklama marketingowa w sieci. I tu pojawia się również marketing szeptany, który głosem klientów niesie się i oni polecają właśnie twoją firmę, by zakupić dobra lub usługi. Jeśli postawisz na kartę w stylu blog firmowy, nie pożałujesz, staniesz się profesjonalnym właścicielem z solidną firmą, która dba o swoje interesy.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że 5 powodów dla których warto założyć własny blog firmowy znajdzie się i wspomoże działalność firmy. Tu blog nawet może stać się wizytówką, firmy, można zatrudnić również osobistego blogera, który będzie dbał o markę firmy.

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl