Wymagania banków

Podejmując decyzję o zakupie własnej nieruchomości, czasem gubimy się w zawiłościach wymagań oraz warunków koniecznych do spełnienia aby bank przyznał nam kredyt hipoteczny. Jest kilka zasad według których banki kierują się decydując o rozpatrzeniu wniosku o kredyt. Nawet jeśli nie spełniamy jakiegoś kryterium jest szansa na otrzymanie pieniędzy, jeśli postaramy się tę sytuację nieco zmienić.

Warunki

Pierwszym i podstawowym kryterium na jakie zwracają uwagę banki to zarobki. Jeśli zarabiamy odpowiednią kwotę, będziemy w stanie spłacać raty kredytu, a także jednocześnie utrzymywać się i opłacać wszystkie inne zobowiązania i rachunki. Kolejną bardzo istotną kwestią łączącą się z zarobkami jest typ umowy jaką mamy podpisaną w pracy. Najlepszym typem jest umowa o pracę, jednak obecnie banki biorą również pod uwagę inne sytuacje i przypadki. Jeśli wiemy, że planujemy starać się o kredyt należy zastanowić się i spróbować poprawić swoją sytuację. Możemy porozmawiać z szefem w pracy o zmianie umowy lub po porstu poszukać innej pracy, która zagwarantuje nam lepsze warunki. Podczas poszukiwań jaki bank wybrać warto więc sprawdzać czy możliwa jest inna umowa. Zdolność kredytowa jaką przedstawiamy przed bankiem to również dotychczasowa historia kredytowa. Jeśli mieliśmy okazję spłacać jakąś pożyczkę lub raty na sprzęt jesteśmy bardziej wiarygodni dla banku, ponieważ wykazaliśmy się terminowością i chęcią spłaty swoich zadłużeń wobec instytucji finansowych. Ostatnią bardzo ważną sprawą jest wkład własny. Posiadanie własnych pieniędzy, które przeznaczymy na inwestycję są koniecznością i różnią się jedynie wysokością jaką wymagają poszczególne banki.

Poszukiwania

Po podjęciu decyzji jaki bank wybrać przychodzi czas na dokładny wybór nieruchomości na jaką się zdecydujemy. Jeśli chcemy kupić mieszkanie należy zastanowić się czy wybieramy nowe budownictwo czy jednak rynek wtórny. W zależności od naszych potrzeb oraz wymagań mieszkania używane lub te w stanie deweloperskim różnią się od siebie. Nowe mieszkanie wymaga wykońćzenia przed zamieszkaniem w nim, natomiast mieszkanie używane często urządzone w nieodpowiadającym nam guście i stylu, jednak daje możliwość wprowadzki z późniejszym wykonaniem remontu. Dlatego decyzje należy bardzo dokładnie przemyśleć biorąc pod uwagę wszystkie swoje oczekiwania, a także możliwości finansowe. Jeśli natomiast chcemy zdecydować się na budowę własnego domu, musimy liczyć się z większą pracą oraz zanagażowaniem podczas jej trwania. Jednak jeśli jesteśmy zdeterminowani i wierzymy w swoje marzenia, wszystko jest możliwe.

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl