Porady prawne przed otwarciem biznesu

Własna działalność gospodarcza to ścieżka zawodowa, którą z roku na rok wybiera coraz więcej osób, zwłaszcza tych młodych, którym z jednej strony marzy się kwitnąca kariera zawodowa, ale z drugiej zależy im na zachowaniu jak największej niezależności. Dzięki dosyć przychylnym przepisom prawa, zostały obniżone koszty prowadzenia działalności gospodarczej w pierwszym okresie. Obniżony został między innymi ZUS, dzięki czemu początkujący przedsiębiorca może sporo zaoszczędzić. Możliwości w tym zakresie jest o wiele więcej i aby mieć pewność, że się wykorzysta wszystkie dostępne ścieżki, to warto skorzystać z poradnictwa doświadczonej osoby.

Jak otworzyć własny biznes? Oferta kredytowa

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w obecnych czasach jest o wiele prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Nie trzeba już stać w długich kolejkach do urzędu aby założyć firmę. Wystarczy dostęp do komputera z internetem. Tak, obecne prawodawstwo umożliwia założenie działalności gospodarczej przez internet. Tak samo, drogą internetową można zgłosić się do ZUS-u. Wymówka, że z założeniem firmy jest dużo roboty – przestała działać. Porady odnośnie tego jak założyć firmę, kiedy najlepiej to zrobić oraz która forma rozliczeń księgowych będzie najbardziej korzystna, można znaleźć na portalach internetowych o tematyce prawnej.

Jakie korzyści daje własny biznes?

Posiadanie własnej działalności gospodarczej może przynieść wiele korzyści. Oczywiście, to nie jest tak, że każda osoba, która zarejestruje własną firmę będzie skazana na odniesienie sukcesu zawodowego. Jest wręcz odwrotnie, duża część z jednoosobowych działalności gospodarczej upada w pierwszym bądź w drugim roku od ich założenia. Chcąc odnieść sukces, przede wszystkim trzeba mieć dobry plan na biznes, a ponadto w prowadzenie firmy, przynajmniej w początkowym okresie jej istnienia, trzeba będzie włożyć ogrom wysiłku i zaangażowania, co może oznaczać konieczność pracy nawet po kilkanaście godzin na dobę. Taki wysiłek jednak się opłaci i to prawdopodobnie w krótkim czasie. Własna działalność gospodarcza daje bowiem praktycznie nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o wysokość zarobków. Właściciel jest sam dla siebie szefem – nie ma się więc już nikogo nad sobą i samemu jest się odpowiedzialnym za podejmowane decyzje, a to na wiele osób działa bardzo mobilizująco. Prawo gospodarcze jednak lepiej znać, bo dzięki temu można uniknąć kruczków prawnych, co ważne jest na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl