Możliwości

Wkraczając w dorosłość sprawą priorytetową, a jednocześnie największym marzeniem młodych ludzi jest zapewnieni sobie poczucia bezpieczeństwa. Największe znaczenie ma więc posiadanie stałego i pewnego źródła utrzymania oraz dach nad głową. Własne mieszkanie lub dom to wielki pragnienie prawie każdego człowieka. Posiadanie więc pracy jest szczególnie ważne jeśli decydujemy się na kredyt hipoteczny i inwestycję we własną nieruchomość.

Mieszkanie

Własne mieszkanie to często pierwsza myśl podczas rozważań o przyszłości i swoich planach. W zależności od podjęcia decyzji czy mieszkanie chcemy kupić od dewelopera w nowym budownictwie lub mieszkania używanego z rynku wtórnego, wielkość kredytu hipotecznego będzie się różnić. Mieszkania w stanie deweloperskim są droższe i za tę samą kwotę moglibyśmy zakupić używaną nieruchomość o większej powierzchni. Jednak takie mieszkanie wymaga najczęściej remontu i zainwestowania w nie pewnej kwoty na dokonanie zmian według własnych upodobań. Mieszkanie zakupione w stanie deweloperskim także wymaga wykończenia oraz umeblowania przed zamieszkaniem. Na takie inwestycje potrzebny najczęściej jest kredyt i wiek kredytobiorcy może mieć w takiej sytuacji znaczenie. Dla wielu banków młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę nie są w pełni wiarygodni.

Dom

Choć budowa domu wydaje się ogromną inwestycją, często jest to rozwiązanie znacznie korzystniejsze i lepsze nawet dla młodych osób. Jeśli potrafimy wykonać wiele prac budowlanych samodzielnie, możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Jednocześnie dom pozwala na zamieszkanie nawet jeśli nie jest jeszcze w pełni wykończony i wyremontowany, dlatego zyskujemy więcej czasu na uzbieranie środków finansowych na taką inwestycję. Kredyt hipoteczny w przypadku budowy domu różni się od tego na zakup mieszkania. Między innymi sporą różnicą są transze, w jakich banki wypłacają pieniądze w zależności od zakończenia kolejnych etapów budowy.

Zdolność

Aby jak najlepiej wzmocnić swoją zdolność kredytową, wskazane jest branie nieco mniejszych pożyczek na przykład na zakup sprzętu elektronicznego. Pozwala to bankowi na ocenę naszej wiarygodności i terminowości spłaty rat, dzięki czemu wiek kredytobiorcy może mieć mniejsze znaczenie podczas starania się o większy kredyt hipoteczny. Bardzo ważna jest także umowa o pracę, która jest bardzo dobrze widziana. Daje ona gwarancję instytucjom finansowym o naszym stałym źródle utrzymania i pewności zatrudnienia. Warto więc już od początków wkraczania w dorosłość dbać o swoją przyszłość i myśleć o niej nawet jeśli początkowo wydaje się bardzo odległa. W późniejszym czasie może to okazać się bardzo istotne i korzystne dla naszych planów.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl