Jak opanować sztukę zdrowego odżywiania?

Nie sposób ukryć, że większości z nas zależy na zachowaniu zdrowia na długie lata. Chcemy również cieszyć się zadbaną sylwetką. Aby tak jednak było, konieczne jest prowadzenie zdrowej i zbalansowanej diety. Niestety nie zawsze wiemy co i w jakiej ilości należy spożywać, aby cieszyć się zdrowiem i atrakcyjnym wyglądem.

Nie unikaj warzyw i owoców.

Nie od dziś wiadomo, że zdrowa dieta powinna opierać się na dużej ilości warzyw oraz owoców. Z całą pewnością należy w pierwszej kolejności postawić na te sezonowe. Na pewno nie powinno się unikać liściastych warzyw zielonych, które są bogate w antyoksydanty. Zainteresujmy się również warzywami korzeniowymi takimi jak między innymi marchew, seler, pasternak czy por. Na uwagę zasługują również cebula, czosnek oraz ziemniaki. Jeżeli chodzi zaś o owoce, powinniśmy zainteresować się borówkami, malinami oraz porzeczkami, zarówno tymi czarnymi jak i czerwonymi. Z całą pewnością dobrze byłoby zwrócić uwagę także na jabłka, gruszki i śliwki. Wymienione owoce posiadają niski indeks glikemiczny, dlatego mogą być spożywane nawet przez osoby borykające się z cukrzycą oraz innymi zaburzeniami metabolicznymi.

Sięgaj po ryby i węglowodany złożone.

Jak już zostało wspomniane powyżej, w zdrowej diecie nie wolno unikać warzyw oraz owoców. Nie sposób jednak nie wspomnieć o tym jak niezmiernie ważne jest regularne oraz systematyczne spożywanie ryb oraz węglowodanów złożonych dobrego pochodzenia. Jeżeli chodzi o węglowodany, wiele z nas sięga po te zawarte w makaronach i kaszach, W szczególności warto wybierać po makarony z mąki ciemnej, pszennej pełnoziarnistej. Zainteresujmy się również mąką owsianą, amarantusową, kokosową oraz żytnią. Jeżeli poszukujemy ryb, postawmy na łososia, makrelę oraz śledzie. Nie każdy zawsze zdaje sobie sprawę z tego jakiego rodzaju produkty spożywać. Jeżeli i my mamy z tym trudność, udajmy się po poradę. W dużych miastach wiele osób prowadzi biznes, który opiera się na udzielaniu porad dietetycznych. Doświadczony dietetyk może okazać się bardzo pomocny, zwłaszcza dla osób, które chcą zrzucić parę kilogramów. Nie sposób również nie wspomnieć o tym jak bardzo ważna jest konsultacja dietetyczna dla osób, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami takimi jak na przykład cukrzyca czy nadciśnienie. Jeżeli chcemy odszukać dobrego dietetyka, koniecznie zapoznajmy się z opiniami klientów na temat poszczególnych dietetyków. Im większa liczba pozytywnych opinii, tym większe szanse na to, że specjalista udzieli nam pomocy.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl