Kiedy wypożyczyć halę namiotową i czym kierować się podejmując decyzję?

Planujesz zorganizować dużą imprezę pod chmurką? Musisz pamiętać o odpowiednim zadaszeniu! Potrzebujesz prawdopodobnie dużego namiotu lub hali, aby Twoje wydarzenie mogło być udane. Dowiedz się, jakie kryteria powinien spełniać taki namiot i na co musisz zwrócić szczególną uwagę!

Najlepsze hale namiotowe – jakie powinny być?

Poszukując najlepszej hali namiotowej, musisz wziąć pod uwagę liczbę osób, które będą uczestniczyły w wydarzeniu. W środku musi znaleźć się miejsce zarówno dla odwiedzających, jak i wystawców. Namiot nie może być zbyt mały – wewnątrz będzie panował ścisk i niemożliwe będzie poruszanie się pomiędzy stoiskami. Powinieneś wziąć też pod uwagę rodzaj oświetlenia. Gdy namiot ma mało okien, panuje w nim półmrok. Taki klimat nie sprzyja zarówno oglądaniu, jak i prezentowaniu produktów.

Jak rozliczyć się z wypożyczenia hali namiotowej?

Koszty wynajęcia hali namiotowej mogą być spore. Przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej firmy, zorientuj się, w jakiej cenie są modele, które Cię interesują. Nie sugeruj się jedynie niską ceną – jeżeli widzisz model, który byłby idealny na Twoje wydarzenie i odpowiadają Ci parametry takiego namiotu, wówczas zastanów się skąd weźmiesz na to fundusze. Czasami zdarza się, że organizatorzy przenoszą koszty na wystawców, lub przynajmniej dzielą te koszty pomiędzy swoją firmę, a wystawców. Wynajęcie hali namiotowej możesz wliczyć też w koszty prowadzenia własnego przedsiębiorstwa – wszystko też zależy od tego, jaki jest to rodzaj działalności. Twój księgowy, z pewnością podpowie Ci, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze.
Co jeszcze musisz wiedzieć o wypożyczaniu hali namiotowych
Bardzo ważną kwestią, kiedy decydujesz się na wypożyczenie namiotu, jest sprawdzenie, czy konstrukcja ma atesty bezpieczeństwa. Firma, która zajmuje się rozkładaniem namiotów i hal namiotowych musi pokazać Ci dokumenty potwierdzające, że korzystanie z hali nie wiąże się z ryzykiem dla przebywających w środku ludzi. Obiekt musi być wyposażony w gaśnice oraz powinien posiadać wyjścia ewakuacyjne. Istotna jest też wentylacja. Kiedy na zewnątrz panuje upał, w środku hali powinno być chłodno i przyjemnie. Dostęp do świeżego powietrza jest niezbędny nie tylko ze względów bezpieczeństwa – Twoi wystawcy i odwiedzający mogą w pełni korzystać z targów, czy wystawy. Jeśli wewnątrz będzie panowała zbyt wysoka temperatura, targi nie będą udane. Wystawcy czy sprzedawcy szybciej zwiną swoje namioty, a odwiedzający nie będą chętni do zakupów.

Namioty do imprez okolicznościowych

Wobec sytuacji pandemicznej i obostrzeń, jako właściciel sali weselnej czy restauracji obserwujesz ze zgrozą odpływ klientów. Aby zapewnić sobie alternatywę na ciężkie czasy, możesz zaproponować swoim gościom imprezę na świeżym powietrzu. Będziesz potrzebował do tego odpowiedniego zadaszenia, a namioty lub hala są idealne do tego, aby pomimo obostrzeń zorganizować imprezę. Pamiętaj też, żeby dostosować wielkość namiotu do liczby gości – kieruj się zasadami takimi, jak te, które obowiązują przy wypożyczaniu namiotów do organizacji targów i wystaw.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl