Kupno mieszkania z wkładem własnym

Każdy, kto dorósł do tego, aby przemyśleć kwestię zakupu własnego mieszkania, zapewne szybko zderzy się ze ścianą pod tytułem brak wystarczających środków finansowych na zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Nie ma co się oszukiwać – zakup mieszkania, to dla większości osób jedna z najważniejszych inwestycji w całym życiu. Chcąc kupić niewielką kawalerkę w dużym mieście, trzeba mieć na to jakieś 300 tysięcy. Im większe mieszkanie, tym będzie droższe. Można nieco zaoszczędzić kupując lokal na obrzeżach miasta, jednak trzeba się wówczas liczyć z tym, że dojazd do centrum może być problematyczny i będzie zajmował sporo czasu. Drugą opcją jest wybór mniejszego miasteczka. Na peryferiach koszt zakupu mieszania będzie nawet o połowę mniejszy.

Ile wydać na mieszkanie?

Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania, trzeba bardzo poważnie rozważyć przynajmniej kilka kwestii. Jedną z nich jest to, jakie mieszkanie wybrać. Istotne to będzie przy składaniu wniosku kredytowego. Im większe mieszkanie, tym więcej pieniędzy będzie potrzebnych na zrealizowanie tej inwestycji. Z kolei im większy kredyt, tym mniejsza szansa na jego otrzymanie. Myśląc o zakupie lokalu mieszkaniowego warto zawczasu zadbać o wkład własny. Posiadanie oszczędności na odpowiednim poziomie znacznie skróci i ułatwi załatwianie kredytu na mieszkanie.

Ile pieniędzy pożyczyć z banku?

To, ile ostatecznie pożyczy człowiek z banku zależeć będzie od tego, na jakie mieszkanie się zdecydował oraz czy posiadał wkład własny. Wysokość kredytu mieszkaniowego może być także uzależniona od sytuacji finansowej wnioskodawcy. Jeżeli ktoś może pochwalić się stabilnym zatrudnieniem oraz zarobkami na odpowiednim poziomie, to raczej nie powinien mieć większych problemów z tym, aby otrzymać kredyt na zakup mieszkania. Kredyty hipoteczne to jeden z bardziej popularnych produktów bankowych i ciekawą ofertę znaleźć można niemal w każdym oddziale bankowym.

Na jak długo udzielany jest kredyt?

Długość spłacania kredytu mieszkaniowego w dużej mierze zależy od tego, o co wnioskował kredytobiorca. Kredyty na mieszkanie najczęściej rozkładane są na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Spłacać kredyt można w ratach równych lub też w ratach malejących – w zależności od tego jaki zapis został zawarty w umowie bankowej. Niektóre instytucje dopuszczają możliwość wcześniejszej spłaty kredytu na mieszkanie w całości lub też nadpłacanie poszczególnych rat. Dzięki temu szybciej można pozbyć się ciążącego zobowiązania finansowego.

 

Author: innowacyjnanaukaebiznesu.pl