Wchodzisz sobie na Google Adwords, w Planer Słów Kluczowych to jest bezpłatne narzędzie do przygotowywania kampanii reklamowych.

https://adwords.google.com/ko/KeywordPlanner/Home

Następnie wprowadzasz temat, na którym chcesz zarabiać i sprawdzasz czy jest rynek

Ja wpisałem „wypożyczalnia samochodów”

Jak widzisz rynek jest, bo średnio miesięcznie wyszukuje wypożyczalni jakieś 10-100 tysięcy osób, a wszystkie frazy podobne to w sumie jakieś 1 mln wyszukiwań. Konkurencja jest wysoka, oraz masz sugerowaną stawkę za 1 kliknięcie 3,86 zł w reklamę, którą można zakupić w Google Adwords. To jest koszt reklamy, gdybyś chciał się reklamować w Google czy też na Youtube na taką frazę i od takiej kwoty otrzymasz procent wynagrodzenia, kiedy ktoś będzie reklamował się na twoim filmie na Youtube. Dodatkowo masz również płacone za ilość wyświetleń reklamy na twoim filmie. Stawki są różne i wszystko zależy od rynku jaki wybierzesz.

Gdybym chciał teraz zacząć zarabiać w rynku związanym z wypożyczalnią aut, to musiałbym poszukać z 10 problemów klienta, na jakie mogę odpowiedzieć, np.

– ile kosztuje wypożyczenie samochodu
– jakie auto wybrać z wypożyczalni
– kiedy warto korzystać z wypożyczalni
– jak bezpłatnie wypożyczyć auto z OC sprawcy kolizji

itd.

Widzisz kiedyś zarabiałem na Youtube jakieś tam groszowe sprawy kilkaset dolarów, nagrywając takie proste instruktażowe filmy: jak zrobić screena na komputerze, jak ustawić wtyczki na stronie internetowej w WordPress, i inne takie wideo poradniki.

Teraz jednak robię jeden film np. jak pozyskać klienta czy jak zwiększyć ruch, itd. i klienci sami przychodzą i pytają o rady, a później sami płacą mi za to, żebym poświęcał dla nich czas i pomagał im w marketingu. W wielu różnych działach ludzie mają problemy, to nie potrafią napisać dobrej oferty, to nie wiedzą jak pisać maile, nie wiedzą jak zrobić newsletter, jak pisać artykuły na bloga, jak reklamować na Facebooku, jak budować listę, itd. itd.

Kiedy jesteś kobietą możesz wybrać pokazywać: jak zrobić makijaż, jak malować paznokcie, fryzury, depilacje, odżywianie w ciąży, odchudzanie po ciąży. No tematów jest mnóstwo.

Kiedy jesteś mężczyzną możesz nagrywać coś o sporcie, może lubisz grać w piłkę, w kosza, w ręczną, jeździć samochodzie. Możesz nawet nagrywać poradniki jak wymienić koło w samochodzie, jeśli samochodami lubisz się zajmować, czy motocyklami.

Możesz wybrać co chcesz bo tematów jest naprawdę jak rzeka, a jeszcze lepiej jak naprawdę czym się pasjonujesz, to wtedy będziesz się stale rozwijać w tym temacie i będą się pojawiać nowe pomysły na filmiki.

Zawsze najważniejsze na początek to sprawdzasz czy jest rynek, w temacie w którym chcesz zarabiać i tyle. To takie proste.

Musisz wiedzieć również jak założyć kanał, jak skonfigurować kanał, jak odbierać wypłaty na konto bankowe i wiele innych rzeczy. Musiałbym nagrywać mnóstwo nagrań, na które nie mam aktualnie czasu, a szkoda żeby twój potencjał się marnował.

Dodatkowo możesz w ten sposób promować swoją firmę, gdyż wideo marketing to również bardzo dobra forma promocji własnej firmy.

I co najlepsze, taki kurs już jest i można go kupić. Dodatkowo ma już wiele opinii.

Jeśli pragniesz zbudować sobie dodatkowe źródło dochodu, wystarczy że zdobędziesz wiedzę z kursu: JAK ZARABIAĆ NA YOUTUBE.