Pozyskiwanie Klientów Przez Internet za pomocą pozycjonowania nie jest łatwe. Jak dobrze wiesz w internecie każdego dnia przebywa tysiące, jak nie setki tysięcy Twoich klientów. Możesz ich znaleźć za pomocą Google Adwords, Facebook Ads, Youtube czy Pozycjonowania i dzisiaj zajmiemy się rozwinięciem tego ostatniego, jakim jest pozycjonowanie.

Pozyskiwanie klientów przez internet przez pozycjonowanie?

Zacznijmy na początek od tego czym jest pozycjonowanie. Pozycjonowanie stron w skrócie mówiąc to optymalizacja witryny i linkowanie do witryny. Z tym że samo Google tłumaczy pozycjonowanie jako optymalizację strony internetowej i tworzenie dobrego kontentu na stronie, dzięki czemu twoja strona będzie często odwiedzana przez użytkowników szukających odpowiedzi w wyszukiwarce. Niestety to nie jest tak różowo i nie jest to takie proste. Możesz tworzyć naprawdę świetny kontent, a i tak nie osiągniesz takich wyników jak oczekujesz i nie dorównasz konkurencji.

Jak więc pozycjonować stronę, aby zdobyć wysokie pozycje w Google i pozyskiwać więcej nowych klientów?

Pokażę Ci dzisiaj pewną strategię, dzięki której twoja praca będzie dla Ciebie przynosiła korzyści i nie zostaniesz ukarany przez Google, bo często wiele osób używa nieuczciwego pozycjonowania, przez co po zmianie algorytmu otrzymują kary i tracą całą swoją pracę, więc my tego nie chcemy i dlatego działamy tylko etycznie.

Oczywiście jeśli chcesz to z pewnością znajdziesz w internecie wiele strategi linkowania, które dają bardzo szybko efekty, ale to są krótkotrwałe efekty i Ja Ci osobiście tego nie polecam.

Podstawy pozycjonowania ułatwiające pozyskiwanie klientów przez internet.

Na początek musimy wybrać odpowiedni system zarządzania treścią i jednym z najlepszych, którego sam używam jest oczywiście WordPress.

Drugim krokiem jest stworzenie odpowiedniej strony głównej, tak aby użytkownik wchodzący na twoją stronę mógł szybko znaleźć to czego poszukuje. Nie ma nic gorszego niż utrudnione wyszukanie informacji na twojej stronie. Pamiętaj, że jakieś 70% osób korzystających z internetu zawsze na początek wyszukuje darmowe informacje i na takie właśnie powinieneś postawić. Dobry i darmowy kontent w postaci artykułów na blogu jest najlepszym rozwiązaniem, aby pozycjonować swoją stronę internetową w sieci, jak również siebie jako eksperta.

Dalej musimy zacząć uzupełniać nasz serwis o nowe treści i warto tutaj ustalić na początek odpowiednią strategię, gdzie publikujesz 2-3 artykuły na tydzień. Później mając już co najmniej 20 dobrych artykułów na stronie możesz zacząć publikować tylko raz na tydzień. Ważne jest, żeby publikować artykuły odpowiadające na pytania naszych czytelników, więc kiedy prowadzisz np. sklep z sukienkami, to możesz publikować artykuły w temacie: Jaką wybrać sukienkę na wesele, jaką wybrać sukienkę na studniówkę, jakie sukienki są modne, jak dobrać sukienkę do figury gruszki, jaki krój sukienki wyszczupla, jak dobrać sukienkę do figury jabłka, jak dobrać fason sukienki do figury, jaka sukienka na wesele dla 50 latki, jaka sukienka na wesele dla 40 latki, jak dobrać sukienkę do figury klepsydry, itd.

Naprawdę ludzie mają wiele problemów każdej branży. Staraj się być zawsze dla nich doradcą niż sprzedawcą, dzięki czemu sukces masz gwarantowany. Wypisz sobie 10-20 problemów swoich klientów i napisz na ich temat artykuły. Każdy jeden artykuł pracuje dla Ciebie później dożywotnio, więc gra jest warta świeczki.

Następnym krokiem są przyjazne linki, ponieważ często widzę strony, które mają jakieś dziwne znaki w linkach, co Google się na pewno nie podoba. Dodatkowo jednym z ważnych czynników seo jest właśnie fraza kluczowa umieszczona w linki, więc kiedy mamy taki serwis www.sukienkidlakobietpo50 pl to tworząc artykuł np. o tym: jaka sukienka na wesele dla 50 latki, musimy opublikować to  www.sukienkidlakobietpo50 pl/jaka-sukienka-na-wesele-dla-50-latki i to będzie przyjazny link. Niestety nadal wiele osób tego nie rozumie i ma linki typu: www.sukienkidlakobietpo50 pl/123-modnesukienki-556, przez co sami sobie utrudniają pozyskiwanie klientów przez internet

Frazy do pozycjonowania wspomagające pozyskiwanie klientów przez internet

Kolejny ważny punkt to frazy na jakie mamy zamiar się pozycjonować. Najlepiej jest zaczynać od fraz, które mają niską konkurencję, gdyż wtedy zdecydowanie łatwiej się przebić, np. wracają do sklepu z sukienkami, mamy wiele różnych fraz, na które możemy pozycjonować nasz serwis i im więcej fraz wybierzemy, im więcej napiszemy wartościowego kontentu na naszej stronie, tym więcej uzyskamy ruchu z Google.

Najlepszym rozwiązaniem jest narzędzie Google Adwords-Planer Słów Kluczowych, gdzie mamy dokładne podpowiedzi od Google, ile osób wyszukuje daną frazę oraz jaka jest konkurencja.

pozyskiwanie klientów przez internet

Dobrze jest również sprawdzić na jakie słowa kluczowe pozycjonuje się twoja konkurencja.

 Kontent i optymalizacja

Nie nic bardziej ważniejszego jak odpowiedni kontent, który dajesz do przeczytania swoim użytkownikom i przyszłym klientom. Dlatego teraz przedstawię Ci w skrócie jak to ma wyglądać.

Po pierwsze bardzo ważny jest tytuł. Możesz pisać artykuły typu, jak wybrać sukienkę na wesele, albo napisać tytuł typu „2 sposoby na modny wygląd w pracy”. Ważne, aby sam tytuł już był interesujący dla twojego odbiorcy.

Kolejnym krokiem jest treść. Treść zawsze musi być unikalna. Nie możesz nigdy skopiować od kogoś całego artykułu na swoją stronę. Możesz co najwyżej wzorować się na czyimś artykule, tylko napisać go po prostu swoimi słowami.

W artykule koniecznie kilka razy powtórz frazę na którą będziesz się pozycjonował. Umieść frazę w treści, jak również w nagłówkach h1, h2, h3.

Zadbaj także o 2-3 obrazki w treści.

Zazwyczaj długość artykułu to minimum 350 słów, więc staraj się pisać co najmniej takie artykuły, jeśli chcesz uzyskiwać dobre pozycje w Google.

No i na koniec warto estetycznie poprawić cały wygląd artykułu, aby można go było swobodnie przeczytać.

Jeśli nie wiesz, jak optymalizować artykuły na blogu, to w WordPress bardzo dobra jest wtyczka wordpress seo by yoast  która bardzo pomaga na początku drogi z pozycjonowaniem i podpowiada Ci, co musisz jeszcze poprawić w artykule, tak jak na zdjęciu poniżej.

pozyskiwanie klientów przez internet

 Linkowanie

Niestety, ale dzisiaj sama treść to za mało. Trzeb regularnie wzbogacać stronę internetową w nowe wartościowe linki. Możesz umieszczać samodzielnie linki w katalogach, zostawiać link do swojej strony w komentarzach czy stosować inne własne strategie. Osobiście polecam Ci to po prostu zlecić komuś i mieć to z głowy.

Pozyskiwanie klientów przez internet za pomocą pozycjonowanie nie jest łatwe i wymaga wiele pracy i czasu, zanim nastąpią efekty, więc musisz uzbroić się w cierpliwość i stale aktualizować swój serwis w nowe treści, bo Google uwielbia strony, na których stale jest publikowane coś nowego.

Na początek polecam Ci ustalić sobie strategię co najmniej 3 miesiące i co kilka dni wypuszczać nowy materiał na blogu, który będzie zarówno dobrze zoptymalizowany pod Seo, ale także koniecznie musi być wartościowy dla twoich czytelników, bo bez tego nie będzie to miało sensu.

Jeśli masz jakieś pytania to zapraszam do zostawienia komentarza i pobrania mojego nowego nagrania: 31 DRÓG DO POZYSKANIA KLIENTA!