Kurs WordPress Online dla początkujących.

Kiedyś można to było robić tak, że zakupiło się serwer na pliki strony, później domenę i to wszystko połączyło w całość. Było przy tym nawet trochę roboty. Dla początkujących to była kompletna magia. Jak w ogóle przekierować DNS domeny na serwery, żeby w ogóle działała, jak zainstalować WordPressa oraz jak to wszystko poustawiać, żeby dobrze działało.

Dzisiaj lepiej jest to komuś zlecić i możemy tu skorzystać z dwóch sposobów. Pierwszym jest znalezienie jakiegoś freelancera, który stworzy nam stronę na WordPress, w zależności od naszych wymagań i zapłacić po prostu za robotę 300, 500, czy nawet i 10 000zł, jeśli chcemy mieć konkretny rozbudowany serwis na WordPressie.

Drugim sposobem jest skorzystanie z usług firmy, która posiada w swoim zespole na stałe zatrudnionych pracowników technicznych od takich spraw, dzięki czemu wystarczy zadzwonić czy napisać na e-mail, że coś nie działa, czy chcesz aby coś było ustawione w ten sposób czy jakoś inaczej i wtedy ktoś z pomocy zrobi to za Ciebie. Dlatego właśnie polecam Ci pracowników firmy Servaq.

Sam tam przeniosłem strony i dzisiaj pokażę Ci jak wygląda zakup strony internetowej u nich. Musisz również wiedzieć, że Servaq to również narzędzia biznesowe i szkoła marketingu. Każdy kto prowadzi firmę, własne strony internetowe, blogi itd. dobrze wie, że potrzebny jest również Kreator stron internetowych, żeby stworzyć np. Newsletter i budować bazę czytelników i z miesiąca na miesiąc zwiększać społeczność strony internetowej, co oczywiście przełoży się też na większą sprzedaż, oraz do tego musisz mieć połączony autoresponder, żeby móc informować listę mailingową o nowych wpisach na blogu czy później taką listę czytelników spieniężyć na wiele różnych sposobów.

Dodatkowo Servaq to szkoła e-marketingu, gdzie możesz uzyskać tytuł e-marketera i właśnie w cenie tych narzędzi biznesowych otrzymujesz również dostęp do szkoleń zarówno internetowych, jak i stacjonarnych, pewnie również i w twoim mieście, a jak wiesz zawód e-marketera to dzisiaj jedna z najbardziej pożądanych specjalizacji, jakie wielu ludzi chce uzyskać..

Dostęp do wszystkiego otrzymujesz już zakupując za 12zł pakiet testowy, dokonasz tego tutaj>>> PAKIET TESTOWY.

Kurs WordPress Online – Lekcja: 1 Jak zainstalować WordPressa

W tym wideo pokażę Ci co się dzieje jak zakupisz pakiet testowy i jak bez żadnej wiedzy technicznej będziesz mieć własną stronę na WordPress. Naprawdę szkoda czasu na ręczne instalacje, które są skomplikowane i często początkujące osoby popełniają mnóstwo błędu, przez co strona nie działa, dlatego lepiej to zostawić profesjonalistom, a skupić się na tym co przyniesie Ci pieniądze czyli tworzeniem treści na stronie.

Kurs WordPress Online – Lekcja: 2 Logowanie do WordPressa

W tym wideo pokażę Ci jak się zalogować do WordPressa.

Kurs WordPress Online – Lekcja: 3 Jak dodać podstronę w WordPress

Tutaj zobaczysz jak dodać czy stworzyć podstronę w WordPress

Kurs WordPress Online – Lekcja: 4 Menu w wordpress

W tej lekcji zobaczysz jak łatwo obsługuje się menu w WordPress, jak dodać strony do menu, jak stworzyć własne menu itd.

Kurs WordPress Online – Lekcja: 5 Jak dodać widget/baner

Teraz pokażę Ci jak dodać widgety na stronę w WordPress. Widget to ten kawałek strony zazwyczaj po prawej stronie, gdzie możesz wstawić swoje zdjęcie i opis o czym jest strona, możesz wstawić jakiś baner reklamowy czy cokolwiek chcesz.

Kurs WordPress Online – Lekcja: 6 Jak zmienić motyw/temat/skórkę

Tutaj pokazuje Ci jak zmienić motyw w WordPress, czyli cały wygląd strony. Inaczej mówi się na to również skórka WordPress czy temat WordPress. Teraz Google wymaga już responsywnych stron, czyli takich, które działają również na tabletach i telefonach, dlatego używam osobiście motywu Divi od EleghantThemes i tobie też polecam wgrać taką skórkę, jeśli nie masz. Jeśli zakupiłeś stronę z narzędziami do e-biznesu w Servaq, to z pewnością taką już masz, więc nie musisz nic zmieniać i nie musisz już o nic się martwić.

Kurs WordPress Online – Lekcja: 7 Jak dodać wpis/artykuł na bloga

No i na koniec w tej lekcji pokazuje Ci jak dodać wpisy na bloga, co jest najważniejszą czynnością jeśli chodzi o blogowanie. Przygotuj sobie najlepiej jak najwięcej tematów z twojej branży w której chcesz zaistnieć i systematycznie pisz nowe wpisy, a z pewnością zaczniesz czerpać ruch z Google. Możesz pisać na początek codziennie, a później przejść do 3 wpisów na tydzień, dwóch, czy nawet 1 na tydzień, a i tak z wyprodukowanej wcześniej treści cały czas zaczną trafiać na twoją stronę nowe osoby, czytelnicy czy klienci.

Jeśli masz jakieś pytania, to zostaw je w komentarzu, a z pewnością na nie niebawem odpowiem.

0 komentarzy

Dodaj komentarz