Jak zrobić newsletter na stronie, żeby budować bazę czytelników i z miesiąca na miesiąc mieć coraz więcej czytelników?

Kiedy potrzebujesz zrobić newsletter na stronie musisz zastanowić się nad wyborem odpowiedniego autorespondera, który będzie służył Ci przez wiele lat. Dlatego warto się dłużej nad tym zastanowić i nie stawiać na darmowe rozwiązania, gdyż często darmowe oprogramowania do e-mail marketingu są słabe i nie zawsze wysyłają mailing do wszystkich naszych subskrybentów, a często zdarza się że wiele wiadomości ląduje w spamie.

Znam wielu blogerów, którzy piszą, piszą, piszą i ruch ledwo się zwiększa, gdyby wykorzystali dźwignię jaką jest budowa bazy mailingowej to z pewnością szybciej osiągnęliby zamierzone cele, a ich artykuły osiągałyby większy zasięg oraz więcej osób czytałoby wszystkie wpisy na blogu.

Jak zrobić newsletter na stronie?

Wiele osób pisze do mnie, że chce stworzyć własny newsletter na blogu firmowym czy prywatnym, ale nie wiedzą jak się za to zabrać i jakie narzędzia marketingowe do tego celu zakupić.

Osobiście używam i polecam rozwiązania od Servaqa, gdyż tutaj w komplecie otrzymujesz od razu stronę na WordPressie, na świetnym motywie DIVI. Otrzymujesz również kreator stron lądowania, dzięki którym zrobisz świetny formularz do zapisu i możesz w ten sposób budować listę mailingową, jak również otrzymujesz autoresponder, gdzie będzie się budować twoja lista subskrybentów i z autorespondera będziesz wysyłać wszelkie wiadomości dla swojej listy mailingowej.

Jak zrobić newsletter na stronie i co napisać w wiadomości.

Po pierwsze najważniejszy jest pierwszy mail, w którym powinieneś się po prostu przedstawić. Może on wyglądać np. tak:

Tytuł: Witaj w społeczności marketingu!

Cześć imię,

Dziękuje serdecznie za dołączenie do naszej społeczności, społeczności, gdzie przedsiębiorcy poszukują skutecznych metod na podniesienie sprzedaży.

Na początek zapoznaj się z moimi najpopularniejszymi wpisami:

[Tutaj wymieniasz kilka wpisów i podajesz linki]

Ja nazywam się Dominik Jędrzejczak i prowadzę stronę o marketingu, gdzie dziele się swoimi przetestowanymi technikami i skutecznymi metodami sprzedażowymi.

Raz w tygodniu będę Cię informował o nowych artykułach na blogu.

Do usłyszenia
Dominik
Można podać nazwę firmy
Można również podać telefon

Następne maile możesz tworzyć na bieżąco, ale znam również wielu dobrze zarabiających blogerów, którzy po prostu ustawili kolejkę w swoim autoresponderze na 20 czy nawet 50 maili, gdzie przekierowują czytelników do już wcześniej napisanych artykułów. Autoresponder sam je wysyła do nowo zapisanych osób, a ty w tym czasie możesz spokojnie zająć się tworzeniem nowych artykułów.

Jak zrobić newsletter na stronie może zwiększyć liczbę czytelników twojego bloga?

Nawet jeśli dopiero zaczynasz to zacznij od tego, żeby od razu postawić Newsletter, gdyż później zwykłych czytelników możesz zamienić w klientów i na tym zarobić.

Czasami wielu blogerów buduje bazę czytelników, wysyłając co pewien okres maila do nowego artykułu i gdy uzbiera się 10 czy 20 000 czytelników oferują wysłanie mailingu dla firmy, która zajmuje się podobną tematyką co Ty i otrzymujesz później prowizję.

Jeśli nawiążesz dobre relacje z listą, to możesz nawet w ciągu kilku miesiącu zbudować bardzo dobre źródło dodatkowego dochodu.

Teraz już wiesz jak zrobić newsletter i dlaczego warto.

jak zrobić newsletter na stronie