Jak zacząć pisać bloga, aby stale przyciągać nowych czytelników i zbudować dodatkowe źródło dochodu?

Jeśli słyszałeś, że dzięki blogowaniu można zarabiać to dobrze słyszałeś, ale nie jest to takie proste. Codziennie powstaje tysiące nowych blogów w internecie, ale tylko nieliczne mają szansę na sukces. Dlaczego? Ponieważ większość blogerów pisze na temat, który nikogo nie interesuje i w ten sposób nikt ich nie czyta.

Jak zacząć pisać bloga, aby odnieść sukces?

Niezależnie od tego czy masz zamiar prowadzić bloga firmowego czy prywatnego, od samego początku musisz skupić się na dawaniu wartości swoim czytelników. Tylko w ten sposób możesz osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że początki są zawsze trudne w blogowaniu tak samo jak z regularnym chodzeniem na siłownie czy regularną nauką, tak samo jest z blogowaniem. Na początku nikt nie będzie czytał tego, co piszesz. Czytelnicy będą przychodzić później, gdyż każdy jeden napisany przez Ciebie artykuł będzie dla Ciebie później pracował dożywotnie, co jest najlepsze w internecie.

Żeby odnieść sukces w blogowaniu musisz jeszcze zanim założysz bloga, wybrać rynek/niszę w której będziesz publikować wartościowe treści.

W internecie jest tysiące, jak nie miliony blogerek modowych, które piszą na swoim blogu, jaką kupiły torebkę, jakie mają piękne włosy, itd. Jednak tego nikt nie wyszukuje w Google, przez co nie ma szans, aby się wybić, gdy się pisze o sprawach, które nikogo nie interesują.

Co innego, kiedy wybierzesz sobie jeden konkretny temat i wokół niego będziesz stale publikować nowe artykuły. To może być blog o j. angielskim, niemieckim, blog o odchudzaniu, o marketingu, o fryzurach, o seksie, o butach, sukienkach,itd. Możliwości dzisiaj jest mnóstwo.

Polecam Ci narzędzie marketingowe Google Adwords – Planer Słów Kluczowych, gdzie sprawdzisz sobie czy ktoś wyszukuje w internecie tego, o czym chcesz pisać. Jeśli nikt tego nie szuka to nie ma sensu w ogóle zaczynać, bo nikt Cię nie będzie czytać, a tym samym nic nie zarobisz, bo nie wiem w jakim celu zakładasz bloga, ale najczęściej pisze się go w celach zarobkowych.

jak zacząć pisać bloga

Tak samo jak możesz pisać na blogu o swoim hobby, tak samo możesz założyć blog firmowy i edukować swoich klientów, bo dzisiaj content marketing jest jedną z najlepszych strategii biznesowych i z badań wynika, że wielu klientów najpierw czyta informacje na blogach o danym produkcie, który chcą kupić, a dopiero później decydują się na zakup.

Kiedy dostarczysz swoim odbiorcom wartościowy kontent, to z twojego bloga przejdą do oferty, do sklepu, do produktu i kupią.

Jak masz firmę, to możesz w ten sposób dodatkowo sprzedawać, a jak nie masz własnej firmy to możesz promować produkty z programów partnerskich.

Jak zacząć pisać bloga, aby z miesiąca na miesiąc mieć większą publiczność.

Bardzo ważnym krokiem jest założenie Newslettera. Z pewnością byłeś już na niejednym blogu w internecie i widziałeś, że wiele z nich buduje listy czytelników. Ci którzy budują z miesiąca na miesiąc mają większą publiczność, a Ci którzy nie budują, no niestety poruszają się żółwim tempem.

Jednak dzisiaj Newsletter to przeszłość. Pewnie czytasz różne artykuły na blogach, które Cię interesują i widzisz na nich, różne wyskakujące okienka, które zachęcają Cię do pobrania darmowego poradnika, e-booka, nagrania wideo, itd. Ten sposób budowania listy jest lepszy niż Newsletter.

Jednak odpowiadając na pytanie jak zacząć pisać bloga, aby odnieść sukces, najlepszym rozwiązaniem jest rozdawanie na swojej stronie Lead Magnetu. Lead Magnet to specyficzne rozwiązanie jakiegoś problemu, najlepiej palącego, przez który twój odbiorca nie może spać w nocy i przeszukał już cały internet i nigdzie nie znalazł rozwiązania. Kiedy znajdzie je u Ciebie na stronie, staniesz się jego zbawicielem. W skrócie mówiąc jego zaufanie do Ciebie wzrośnie o 1000%.

Warto od razu po zapisie na listę zaproponować jakiś dobry tani produkt, który od razu zamieni zwykłą osobę w klienta. Tak samo w Lead Magnecie na końcu daj informacje, że może nabyć taki produkt. Im więcej ma styczności z ofertą, tym szybciej kupi, ale zawsze stawiaj na dostarczanie wartości, bo bez tego nic nie zdziałasz. Jak zacząć pisać bloga i stale się rozwijać? Wypisz 10 problemów.

Dupa 10, wypisz sobie 20, 50, 100 problemów jakie mogą mieć twoi czytelnicy. Sprawdź na forum w swojej branży, jakie ludzie zadają pytania. Przykładowo zakładasz bloga o gotowaniu i nie wiesz o czym pisać. Wchodzisz na forum o gotowaniu, na jedno, drugie, trzecie i czytasz co tam ludzie wypisują. Jeden może pisać, że poszukuje dobrego przepisu na zupę pomidorową, drugi chce upiec murzynka, trzeci szuka przepisów na pyszny deser. W ten sposób masz już 3 kategorie, zupy, ciasta i desery. Piszesz po 10 artykułów w każdej kategorii, dajesz Lead Magnet typu: Przepis na pyszną kolację we dwoje, albo Śniadanie mistrzów, które daje energię na cały dzień, albo 10 afrodyzjaków, po których kobieta ma ochotę na seks. I już masz Lead Magnet, który buduje listę, później tylko rejestrujesz się w jakimś programie partnerskim z zakupami online i polecasz. Tutaj masz przepis na ciasto takie i takie, potrzebujesz składników takich i takich, kupisz je wszystkie w tym sklepie i twój link partnerski.

Rozwiązań jest całe mnóstwo i tak wiele branż, że nie sposób aby jeden człowiek zajmował się wszystkim. Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie(Pytanie w filmie poniżej)

Jak zacząć pisać bloga, aby czytelnicy chętniej Cię czytali?

Czytaj komentarze, jakie czytelnicy zostawiają i odpowiadaj im w artykułach. Czasami oni sami podsuwają Ci tematy na nowe artykuły. Jak jedna osoba ma taki problem, to uwierz mi, że będzie takich ludzi więcej.

Nie zostawiaj komentarzy bez odpowiedzi, bierz udział w dyskusji. Niech poczują, że jesteś blisko, nawet gdy mieszkasz na drugim końcu świata.

Pisz systematycznie, bo Google to uwielbia nową świeżutką treść. Nie musisz pisać codziennie jak nie masz na to czasu. Prawda jest taka, że możesz pisać ile chcesz, bo znam firmy zatrudniające copywriterów, którzy piszą po 5-10 artykułów dziennie. Tak samo piszą niektóre szmatławce, karmiąc ludzi samymi negatywnymi informacjami. Moja rada, czytaj ich mniej, bo one mają wpływ na twoją podświadomość.

Przykład wstajesz rano i jesteś radosny. Wchodzisz na swój ulubiony serwis i czytasz, a tu Tusk zrobił największą piramidę finansową w kraju i nic nie można mu zrobić. Co myślisz? Co za skur*****.

Czytasz o pedofilu, zgwałcił dwójke dzieci, zabił, poćwiartował i nawet zjadł ich genitalia.
Co myślisz? Co za skur*****.

Samo myślenie ma na Ciebie duży wpływ, dlatego staraj się jak najwięcej karmić pozytywem.

Jak zacząć pisać bloga, aby mieć zaangażowanych czytelników.

Przeprowadzaj badania, ankietuj ludzi. Jedni lubią czytać, jedni oglądać, jedni słuchać. Tak jak było w szkole.

U mnie wyszło, że większość chce czytać, a wszyscy kochają prezenty, dlatego e-mail o tytule: PREZENT ma największą otwieralność!!!

Jak zacząć pisać bloga i zarabiać?

Kiedy piszesz wartość dla swoich odbiorców, to tatjesz się ekspertem, ale nigdy nie pisz, hej: Jestem ekspertem od marketingu. Wpisz sobie w Google np. blog o gotowaniu i co znajdziesz? Przepisy. Nikt tam nie pisze, że jest ekspertem od gotowania. Ludzie sami uznają Cię za eksperta po przeczytaniu twojego kontentu.

Prawda jest taka, że w najbliższych 10 latach nic się nie zmieni, dalej ludzie będą czytać, bo po prostu lubią czytać. No a jak ktoś nie lubi czytać, no to po prostu co tu dużo mówić, kaput, stoi w miejscu, a ten kto nie czyta, ten się nie rozwija, ale miejmy nadzieję, że zacznie, bo Ja też w szkole nie lubiłem czytać, bo mnie to nudziło. Zawsze lubiłem matematykę, ale do dziś się zastawiam, na cholerę nauczyłem się sinusów i cosinusów i kiedy mi się to przyda w życiu? A Ty użyłeś już cosinusa? HAHA

jak zacząć pisać bloga

Teraz zarabianie na blogu:

Po dłuższym czasie pisania możesz zamienić artykuły w książkę. Kiedy prowadzisz swojego bloga przez pół roku, rok, dwa lata, to możesz zebrać wszystkie artykuły i zrobić z nich książkę.

Zapomniałem jeszcze dodać, że pisanie bloga jest zdecydowanie lepsze niż oglądanie telewizji.

Jak zacząć pisać bloga i osiągać dodatkowe dochody?

Przede wszystkim twórz wartość dla ludzi, odpowiadaj na komentarze, na maile także, bo ludzie później będą Ci pisać. W większości są to podziękowania, np. „dziękuje za ten artykuł Pomysły na wzrost sprzedaży otworzył mi oczy i wpadło mi do głowy wiele rozwiązań, których nie mam u siebie w sklepie. Możesz napisać dłuższą odpowiedź, albo krótką jak „super :)” albo chociaż napisać zwyczajne „ok”, żeby on wiedział, że ty jesteś po drugiej stronie.

Zarabianie jest takim efektem ubocznym. Wielu blogerów, którzy systematycznie działali przez dłuższy czas, osiągnęło dochód, który przerósł ich oczekiwania.

Możliwości spieniężenia bloga jest kilka:

– e-book
– nagrania wideo
– kurs
– konsultacje
– webinary
– szkolenia
– współpraca z firmami, które chcą kupić u Ciebie reklamę, a takich jest mnóstwo
– testowanie produktów, usług
– własne produkty fizyczne
– własny sklep internetowy
– programy partnerskie

Podsumowanie – jak zacząć pisać bloga i odnieść sukces.

Zadaj sobie to zajebiście ważne pytanie, haha. Sprawdź w Google Adwords czy ktoś szuka tego czym chcesz się zajmować. Stwórz plan tematów artykułów, dni publikacji, godzin i zacznij działać, bo wyniki przychodzą z działania.