Jak Skutecznie Reklamować Się Na Facebooku?

Dlaczego dla większości osób reklama na Facebooku nie przynosi zamierzonych oczekiwań, jakie zakładają?

Problemów jest wiele i dzisiaj postaram wyjaśnić Ci się kilka z nich, ponieważ mam już obcykany dokładnie system reklamowy Facebooka i wiem, jak z niego korzystać, aby był skuteczny.

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem odpowiadającym za skuteczność reklamy jest wybór odpowiedniej grupy docelowej. Jeszcze zanim stworzysz jakąkolwiek reklamę, musisz wiedzieć do kogo chcesz się reklamować.

Mamy wiele grup docelowych, które możemy wybrać i reklamy na Facebooku są inne niż na Google Adwords, gdzie reklamujemy się na hasła, które nasi klienci wpisują w Google.

Jak Skutecznie Reklamować Się Na Facebooku? Krok 1 Cel

Na początek, gdy tworzymy reklamy na Facebooku, to Facebook prosi o określenie naszego celu reklamowego i mamy do wyboru wiele możliwości.

Jeśli dopiero zaczynasz swoje reklamy to polecam Ci ustawić cel jako ruch, gdzie będziesz potencjalnych klientów, którzy klikną w twoją reklamę kierował do twojej strony.

jak skutecznie reklamować się na facebooku

Jak Skutecznie Reklamować Się Na Facebooku? Krok 2 Grupa docelowa

Teraz w reklamach na Facebooku musimy wybrać grupę docelową. Tutaj sprawa jest bardzo prosta, jeśli masz już swoich klientów, bo wtedy tylko wrzucasz listę klientów do Facebooka i tworzysz podobnych odbiorców. W ten sposób Facebook stworzy Ci 150 000 podobnych odbiorców do twoich klientów, którzy będą zainteresowani tym co oferujesz.

Jeśli natomiast dopiero zaczynasz i nie masz klientów to trzeba ustawić grupę docelową. Polecam Ci testować kilka grup docelowych i badać, która grupa docelowa reaguje na reklamę i gdzie są najtańsze kliknięcia.

Musisz mieć już stworzony avatar swojego klienta, czy jest to kobieta czy mężczyzna, w jakim wieku, gdzie pracuje, czy ma dzieci, status związku, itd.

Gdy reklamujesz wycieczki, możesz stworzyć reklamę na Facebooku, gdzie reklamujesz się tylko do osób, które podróżują.

jak skutecznie reklamować się na facebooku

Jak Skutecznie Reklamować Się Na Facebooku? Krok 3 Umiejscowienie

Należy wybrać, gdzie dokładnie chcesz wyświetlać reklamy. Facebook cały czas się w tym temacie rozbudowuje i możesz również nawet reklamować się na Instagramie za pomocą Facebooku, ale głównie musimy wybrać czy chcemy reklamować się w aktualnościach czy może na prawej kolumnie. Polecam Ci reklamować się w aktualnościach.

jak skutecznie reklamować się na facebooku

Jak Skutecznie Reklamować Się Na Facebooku? Krok 4 Budżet i harmonogram

W tym kroku decydujesz o tym ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na reklamę. Możesz to rozbić bardzo prosto, ponieważ określasz ile pieniędzy miesięcznie chcesz przeznaczyć na reklamy na Facebooku i dzielisz to na 30 dni. Czyli jeżeli masz do dyspozycji 300zł, to budżet dzienny ustalasz na kwotę 10zł dziennie.

Możesz również w tym kroku określić jak długo mają wyświetlać się reklamy, czy ma to być kampania trwająca przez 60 dni, a może 90 dni. Jednak lepiej jest ustawić wyświetlaj reklamy w sposób ciągły.

jak skutecznie reklamować się na facebooku

Jak Skutecznie Reklamować Się Na Facebooku? Krok 5 Format reklamy

Tutaj musisz zdecydować, jaki format reklamy na Facebooku chcesz wybrać. Czy ma to być karuzela z kilkoma obrazkami, czy może pojedynczy obraz, a może chcesz zareklamować film. Polecam Ci wybrać pojedynczy obraz.

jak skutecznie reklamować się na facebooku

Jak Skutecznie Reklamować Się Na Facebooku? Krok 6 Strona do reklamy i reklama.

W tym kroku wybierasz Fanpage, który będzie reprezentował twoją reklamę na Facebooku oraz podajesz link do którego potencjalni klienci zostaną przekierowani. Polecam Ci kierować ruch na stronę z artykułem, gdzie rozwiązujesz jakiś problem twojego klienta i w ten sposób reprezentujesz siebie jako osobę godną zaufania i eksperta w branży, dzięki czemu potencjalny klient nabierze do Ciebie zaufania i będzie bardziej skłonny kupić twoje produkty czy usługi.

jak skutecznie reklamować się na facebooku

Jak Skutecznie Reklamować Się Na Facebooku? Krok 7 Remarketing

Facebook ma dla Ciebie przygotowany Pixel Facebooka, który umieszczasz na swojej stronie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zareklamować się do osób, które już były na twojej stronie, ale nic nie kupiły.

Jest to naprawdę silny mechanizm, który musisz wykorzystywać, jeśli chcesz aby twoje reklamy przynosiły zyski. Z pewnością widziałeś już takie reklamy, gdzie wchodzisz na jakąś stronę w internecie, przeglądasz interesujące Cię informacje i później gdy logujesz się na Facebooka to wyświetlają się reklamy z tej strony. I to jest właśnie reklama remarketingowa.

W reklamie remarketingowej masz wiele rozwiązań. Możesz prosić osoby, które już były na twojej stronie, aby zapisały się na twój Newsletter i to jest jedno z najczęstszych rozwiązań, gdzie pozyskujesz w ten sposób dane do kontaktu i prowadzenia dalszego marketingu, ale również możesz od razu kierować ludzi do twojego sklepu, gdzie mogą dokonać zakupu twoich produktów czy usług, np. z rabatem 20%, co też dobrze działa.

Teraz już wiesz jak skutecznie reklamować się na Facebooku. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, to napisz je w komentarzu.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • jak sie skutecznie reklamować
  • jak skutecznie reklamowac sie na facebooku