Jak się zmotywować do działania? Co zrobić w momencie, gdy Ci się nie chce? Czy miałeś już tak, że wyznaczasz sobie cel, realizujesz go kilka dni i nagle coś pęka i przestajesz działać?

W tym wpisie ujawnię Ci najlepsze techniki, które będą wpływały na twoją motywację, nawet gdy twój wewnętrzny leń będzie mówił „nie chce mi się” albo „zrobię to jutro”.

Gdybym zabierał się za pracę tylko wtedy, gdy mi się chce, to tak naprawdę nigdy nic bym nie osiągnął. Zauważasz, że wokół Ciebie są ludzie, którzy w 1 dzień potrafią zrobić to co inny w cały tydzień? Oni dopiero mają motywację do działania. Moja rada: Trzymaj się ich blisko!

Wiele osób decyduje się na różne działania. Jedni decydują się na zdrowe odżywianie, schudnięcie i ćwiczenia, a inni zapowiadają, że od jutra będą się uczyć codziennie np. j. angielskiego. W której grupie jesteś?

Przytoczę tu zdanie, które powiedział Mariusz Pudzianowski:”Jak ja nie lubię ludzi, którzy dużo mówią, a mało robią”. Tak jest dzisiaj z ludźmi, przeciętnymi ludźmi. Gadają, że wezmą się wreszcie w garść, że zmienią swoje życie, że schudną, zaczną ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, regularnie się uczyć, produktywniej pracować itd. i co im z tego później wychodzi?

Nie powiem, bo niektórzy naprawdę wyznaczają sobie cel i go realizują, jednak większość wyznacza cel i nic nie osiąga.

Mimo tego, iż mają jakiś chwilowy zapał motywacji i inspiracji do zmiany swojego życia, to jednak i tak górę bierze lenistwo, przesiadywanie na Facebooku i granie w gry czy oglądanie telewizji i picie piwa. Niestety samo twoje życie na lepsze się nie zmieni, dopóki ty nie zaczniesz się zmieniać. Dlatego postanowiłem się z Tobą podzielić 7 skutecznymi sposobami motywacji do działania.

Jak się zmotywować do działania – Pierwszy sposób.

 Jak się Zmotywować do Działania

Pierwszym i najważniejszym sposobem, który będzie napędzał Cię do działania jest wyznaczenie mierzalnego celu. Jeśli chcesz więcej zarabiać to wyznacz sobie cel, że będziesz zarabiać 100zł czy 200zł więcej za miesiąc, dwa miesiące czy za trzy miesiące, a nie że będziesz milionerem w tym roku, bo żeby dojść do miliona potrzeba około 7 lat, dla przeciętnego Kowalskiego. Odradzam Ci również granie w lotto i inne hazardy, bo jak nie masz na to kasy, to lepiej odkładaj 3 złote każdego dnia, bo i tak nie wygrasz do śmierci, a dni będą mijać, ty będziesz się starzeć i będziesz stać dalej w tym samym miejscu.

Z drugiej strony jeśli chcesz schudnąć to przygotuj sobie dokładny plan działania. Dokładnie rozpisz dni całego tygodnia, co będziesz jadł, kiedy będziesz ćwiczył i ile chcesz schudnąć. Nawet strata 2 kilogramów miesięcznie to sukces. Nie ustalaj celów z kosmosu, że będziesz ważył 72kg za 3 miesiące, jak teraz ważysz 110kg, bo to niemożliwe.

Tak samo jest z nauką. Nie katuj się codziennie książkami przez 8 godzin, no chyba że lubisz czytać i jest to lepsze dla Ciebie, niż słuchanie muzyki na YouTube czy oglądanie filmów. Najlepiej zastosuj zasadę 30 minut porannych. Jest fenomenalna ponieważ z rana masz najbardziej oczyszczony umysł, a wieczorem gdy naoglądasz się nie wiadomo czego, nasłuchasz narzekań od znajomych, o wojnie, o polityce, o biedzie, o zabójstwach, to ciężko się skupić. Zwłaszcza, że ludzki umysł w ciągu dnia przyjmuje miliony informacji. Tu reklama, tam zdjęcie, tu nowa piosenka, tu sąsiad wyzywa się z drugim, tam ktoś zginął w wypadku itd.

Pamiętaj jeśli chcesz być inteligentną bestią, to wstań rano 30 minut wcześniej i przeczytaj fragment książki, notatki, szkolenia czy innego materiału, który rozwija twój umysł, a jeśli masz już wymówkę, że nie masz czasu bo dojeżdżasz do pracy, to weź notatki ze sobą do autobusu, a jak prowadzisz auto to zakup produkt w formacie audio i wrzuć mp3 na telefon, załóż słuchawki i pochłaniaj wiedzę. Na wszystko jest wyjście, tylko ludzie sami sobie utrudniają życie, albo ten za plecami, który również rano mówi: „Śpij jeszcze 5 minut”, a MARZENIA UCIEKAJĄ!

Jak się zmotywować do działania – Drugi sposób.

Drugim sposobem motywowania siebie do działania jest kontrola działania. Załóż sobie nawet na zwykłej kartce, etapy twojej pracy, niezależnie od tego czy chcesz chudnąć, więcej zarabiać czy być mądrzejszym. Kontroluj to co robisz, każdego dnia. Możesz to robić zarówno rano, jak i wieczorem. Przeglądając później taką kartkę, gdy minie zaledwie 1 tydzień zobaczysz ile tak naprawdę zrobiłeś. Czy było to dużo, czy mało i czy dało się zrobić więcej. Sprawdź, w których momentach uciekł czas.

Ćwiczysz, wykonałeś 1 ćwiczenie, robisz 2 minuty odpoczynku i postanawiasz sobie puścić muzykę do lepszego treningu. Tymczasem zauważyłeś, że „Ania” napisała do Ciebie wiadomość na fejsie. Nie możesz się opanować i zaczynasz czytać, a po przeczytaniu postanawiasz odpisać i tak z 2 minut odpoczynku zrobiło się 6. Teraz już widzisz, gdzie jest błąd. Facebook zżera Ci czas, a jak zżera Ci czas to zabija twoje życie, twoje plany, cele i marzenia, które chcesz spełnić. Musisz to naprawić. WYŁĄCZ FEJSA!

Jednak wróćmy do kontroli postępu. Sprawdzasz i widzisz. No w zeszłym tygodniu zrobiłem, aż 3 treningi. Ekstra, jestem na dobrej drodze, do tej pory nigdy nie zrobiłem 3 treningów w tygodniu. Sama motywacja zaczyna Cię nakręcać.

Jak się zmotywować do działania – Trzeci sposób.

Nigdy nie opuszczaj dwóch dni. Posłuchaj życie trzyma Cię w nawykach. Codziennie wstajesz rano, o którejś tam, o którejś tam chodzisz spać. Codziennie pijesz kawę czy herbatę, robisz to i to i tamto. Żeby wprowadzić trwały zdrowy nawyk do życia, musisz go konsekwentnie wykonywać przez 21 dni. Po tym czasie wchodzi w krew. Jednak, żeby wszystko zepsuć, wystarczą tylko 2 dni przerwy. Po dwóch dniach robisz, trzy dni przerwy, a później cztery, a później to już w ogóle się nie opłaca wracać do treningów, może lepiej zacznę od nowego tygodnia, miesiąca czy roku.

Pamiętaj tylko 1 dzień po imprezie możesz odpoczywać, ale jak już zrobisz 2 to złapiesz lenia.

Jak się zmotywować do działania – Czwarty sposób.

 Jak się Zmotywować do Działania

Żeby skutecznie zmotywować się do działania musisz również dawać sobie nagrody. Może to być wyjście do kina, zakup nowego telefonu czy zwykły cukierek, gdy przeczytasz fragment materiałów do nauki. Gdy wykonasz mały krok w realizacji do celu, dajesz sobie małą nagrodę, natomiast, gdy zrealizujesz konkretny cel, możesz sobie nawet zafundować wakacje.

Jak się zmotywować do działania – Piąty sposób.

Piąty sposób motywowania się do działania to przyjemność z wykonywanych zadań. Jeśli nie lubisz ćwiczyć to musisz koniecznie zamienić to na chęć do ćwiczeń. Wyobraźnie o tym jak będziesz się czuć, jak już schudniesz czy jak już będziesz miał muskulaturę. Wykonywanie pracy, której się nie lubi nigdy do niczego dobrego nie doprowadzi. Postaraj się znaleźć jak najwięcej pozytywów w tym co robisz. Niezależnie czy dla siebie czy dla innych.

Jak się zmotywować do działania – Szósty sposób.

Spróbuj znaleźć innych podobnych do siebie. Zobacz, że ludzie lepiej i chętniej ćwiczą, gdy maja wsparcie. Lepiej się uczą z innymi, gdzie widzą podobnych do siebie, na szkoleniach, warsztatach czy innych wydarzeniach. Lepiej współpracują w grupie, więc jeśli chcesz mieć silniejszą motywację to znajdź podobnych do siebie.

Jak się zmotywować do działania – Siódmy sposób.

Siódmym sposobem motywowania siebie do działania są filmy motywacyjne. Jeśli chcesz w 5 minut doładować baterię to obejrzyj wideo motywacyjne, takie jak np. to wideo motywacyjne poniżej

Włącz wideo, włącz napisy i po obejrzeniu filmu napisz w komentarzu poniżej co Ciebie powstrzymuje. Możesz także napisać swoje sposoby na motywacje, bo motywacja jest bardzo ważna w życiu i bez niej także daleko nie zajedziesz, a Ja lubię uczyć się także od innych ludzi 🙂