Pokaże Ci jak przekonać klienta do zakupu produktu na szybkich 3 przykładach, które właśnie ostatnio spotkałem w internecie.

Czasami tak patrzę na te wielkie firmy, które się rozwijają. Sprawdzam sobie jak się reklamują. Śledzę ich strony internetowe, kanały na Youtube i Fanpage.

Od razu bez owijania w bawełnę pokaże Ci pierwszy przykład, jak robi to Tchibo, taka kawa pewnie kojarzysz 🙂

1. Jak przekonać klienta do zakupu produktu kawy?

Ostatnio sprawdziłem co takiego oferują w Tchibo, że nie tyle co sprzedają kawę w wielu sklepach, ale już wstawiają swoje ekspresy do różnych wybranych miejsc.

Nie jestem do końca pewien, ale możesz nieraz spotkać takie ekspresy również w swojej miejscowości albo na stacjach paliw.

To jest ich reklama w Google Adwords

jak przekonać klienta do zakupu produktu

Po kliknięciu w reklamę przechodzimy na stronę, ale zaraz wyświetla się zapis na listę i 20zł w prezencie. W ten właśnie sposób tchibo chce przekonać potencjalnych klientów, aby skorzystali z rabatu, stali się klientami i zakupili produkt. Oni już dobrze wiedzą, że jak dostaną dobrą kawę to za miesiąc znowu zamówią i znowu i znowu i już mają stałego klienta.

jak przekonać klienta do zakupu produktu

 

Jak przekonać klienta biznesowego do zakupu ekspresa do kawy?

Jednak mało kto wie, że Tchibo dzierżawi również ekspresy do kawy dla biznesu i to nawet za 1 zł. Dostajesz nowiutki ekspresik do swojego biura jeśli prowadzisz biznes, a realizujesz zakup tylko kawy, to też się opłaca dla obydwu stron dlatego pewnie zauważysz taki produkt w swojej okolicy.

jak przekonać klienta do zakupu produktu

Jak widzisz mają 2 systemy pozyskiwania klientów indywidualnych i biznesowych. Zawsze musisz stworzyć inny marketing do klienta prywatnego, a inny do biznesowego.

2. Jak przekonać klienta do zakupu produktu lub mieszkania?

Teraz mamy 4 reklamy w Google

jak przekonać klienta do zakupu produktu

Po kliknięciu na pierwszą mamy od razu ankietę, która jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ klient sam nam powie czego dokładniej poszukuje.

jak przekonać klienta do zakupu produktu

Po kliknięciu w drugą mamy od razu ofertę mieszkania w standardzie domu.

jak przekonać klienta do zakupu produktu

W trzeciej mamy od razu ofertę z dopłatą MDM. Jeśli ktoś szuka takiego rozwiązania z pewnością zastanowi się dłużej nad tej stronie.

jak przekonać klienta do zakupu produktu

Po kliknięciu w czwartą reklamę mamy pop-up, w którym oferują nam roczny czynsz w cenie mieszkania i ta reklama zainteresowała mnie najbardziej.

jak przekonać klienta do zakupu produktu

 

Ja natomiast gdybym miał zająć się sprzedażą mieszkań to przygotowałbym w tym temacie poradnik z 10 wskazówkami jak kupić taniej mieszkanie i sprzedawałbym to za 5-10zł.

Dopiero, gdy klient kupiłby ten poradnik wtedy przedstawiłbym takiemu klientowi ofertę mieszkań, które mam na sprzedanie.

Dlaczego to działa?

Ponieważ dzięki takiemu poradnikowi klient ma czas Ciebie poznać na spokojnie w domu. Jest większa szansa, że wróci i gdy będzie już gotowy kupić zajrzy do twojego poradnika i wróci kupić u Ciebie.

3. Jak przekonać klienta do zakupu produktu lub usług księgowych?

Chcesz mieć klientów na abonament?

Zaraz zademonstruje Ci to na przykładzie usług księgowych.

Widzisz wiele firm księgowych poszukuje klientów, ale nie wie jak przekonać klienta do pierwszego zakupu, ponieważ to ten pierwszy zakup jest najważniejszy, a co jeśli damy pierwszy miesiąc prowadzenia księgowości za darmo, albo za złotówkę?

Właśnie tak wiele firm świadczących księgowość, fakturowanie i wsparcie prawne pozyskuje swoich pierwszych klientów, a później gdy klient skorzystał i jest zadowolony wtedy on sam postanawia zaufać i korzystać dalej opłacając abonament miesięczny.

Możesz zobaczyć ofertę Evenem, gdzie masz za darmo fakturowanie.

Ja osobiście gdybym miał tutaj zareklamować tą firmę to raczej dałbym pełny pakiet za złotówkę na miesiąc, a dopiero potem zaczął pobierać opłaty.

W tych 3 niszach już wiesz jak przekonać klienta do zakupu produktu czy usługi?

Jeśli prowadzisz biznes i nie wiesz jaką przynętę stworzyć, aby przekonać klienta do zakupu to napisz w komentarzu, a Ja postaram Ci się pomóc bezpłatnie.

Napisz komentarz i powiedz czy podglądasz czasami jak inne firmy przekonują klienta do zakupu.