Jak prowadzić bloga, aby z miesiąca na miesiąc przyciągać do siebie większą liczbę czytelników? Istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym możesz regularnie powiększać liczbę czytelników, a tym samym zwiększać swoje dochody, czy to prowadzisz bloga o swojej pasji czy też bloga firmowego.

Jak prowadzić bloga, aby był on chętnie odwiedzany?

Na początek musisz wybrać temat w którym zaczniesz pisać wartościowe artykuły dla swojej publiczności, o tym dowiesz się we wpisie jak zacząć pisać bloga.

Dzisiaj zajmiemy się systematycznością, aby twój blog stale się rozwijał, dzięki czemu liczba czytelników z miesiąca na miesiąc zacznie rosnąć, jak również przełoży się to na twoje późniejsze dochody.

Oczywiście istnieje także możliwość, aby zatrudnić do prowadzenia swojego bloga również profesjonalnego copywritera, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak kiedy chcesz prowadzić bloga firmowego, to jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo możesz sobie zatrudnienie pracownika wliczyć w koszty działalności.

Kluczowym elementem w prowadzeniu bloga czy to prywatnego czy to bloga firmowego jest systematyczność i najlepiej od początku zacząć przyzwyczajać swoich czytelników do konkretnych dni w jakich pojawiają się publikowane przez Ciebie artykuły.

Możesz pisać w poniedziałek, środę i piątek, możesz pisać tylko w dwa dni np. wtorek i czwartek albo tylko raz na tydzień. Decyzja należy do Ciebie, jednak na początku swojej działalności internetowej polecam Ci publikować minimum 2 artykuły tygodniowe, gdyż Google uwielbia strony, na których się coś dzieje. Google uwielbia blogi, na których stale publikowana jest nowa treść, dlatego staraj się swoją stronę aktualizować.

Jak prowadzić bloga – Plan działania

jak prowadzić bloga

 

Koniecznie wybierz temat/branżę/niszę w której będziesz się poruszał.

Ustal plan działania na 3-5 miesięcy do przodu. Nie na 1 tydzień, nie na 1 miesiąc.

Załóż Fanpage na Facebooku i podpieraj się płatnymi reklamami, aby zyskiwać więcej ruchu na swoje strony, jak również fanów.

Jeśli prowadzisz firmę to korzystaj z Google Adwords i podpieraj się reklamami na konkretne słowa kluczowe.

Możesz także założyć kanał na Youtube i publikować filmy dla swoich czytelników, gdyż jedni ludzie lubią czytać, a inni oglądać i słuchać. W opisach filmów umieszczaj link do swojego bloga i zobaczysz, że z Youtube także ludzie będą odwiedzać twoją stronę.

Mamy jeszcze inne miejsca jak Instagram, Twitter i inne, gdzie możesz zamieścić link do swojego bloga, ale to już zależy od Ciebie.

Im więcej miejsc, z których ludzie mogą trafiać na twoją stronę, tym lepiej dla Ciebie. Tym większy ruch generujesz.

Po kilku miesiącach systematycznej pracy zobaczysz, że warto regularnie prowadzić bloga, bo później zrobisz sobie przerwę dwutygodniową na wakacje, a z wcześniej opublikowanych materiałów i tak będą przychodzić nowi ludzie.

To jest tak jak z bankami. Każdego roku setki tysięcy młodych ludzi idzie do swojej pierwszej pracy i musi założyć konto w banku, aby odebrać wypłatę. Ktoś kto prowadzi bloga o oszczędzaniu, o bankach, kontach bankowych itd., z pewnością publikuje artykuły w stylu jakie konto warto wybrać, jakie konto wybrać bezpłatne, jakie konto wybrać firmowe, jakie oszczędnościowe, itd.

Jak prowadzić bloga, kiedy nie masz czasu?

Każdy, no może nie każdy, ale wielu ludzi w kółko powtarza, a Ja to nie mam czasu, a Ja to muszę to i to i ciągle wymówki, ale trudno to ich życie.

Jak mówi życiowe powiedzenie: „Nie masz dzisiaj czasu na zdrowie, to w przyszłości będziesz zmuszony znaleźć czas na chorobę.”

Niestety, ale większość ludzi sama sobie szuka wymówek, we własnej głowie, w swoich myślach, przez co nie realizują tego, czego naprawdę pragną.

Pamiętaj: Strach i Wiara to najsilniejsze siły świata. Z tym, że wiara zawsze zwycięża.

Myślisz, że dlaczego w mediach ciągle mówi się o złych rzeczach? Ci na górze dobrze wiedzą, że ludźmi, że zastraszonymi ludźmi najłatwiej się steruje.

Ten wpis piszę 15-20 minut. Następnie wstawiam na bloga, edytuje, dodaje grafikę, itd. co zajmuje max kolejne 15 minut. Następnie ustawiam na zaplanowane na godzinę 17:30 środa i gotowe. WordPress ma taką możliwość, aby opublikować wpis o dokładnej dacie, dlatego polecam moim czytelnikom i klientom, którzy chcą założyć własny e-biznes, aby wybierali WordPressa.

Prawda jest taka, że piszę 3 artykuły jednego dnia, poświęcając na to 2-3 godziny i mam odwaloną robotę na cały tydzień.

Teraz już wiesz jak prowadzić bloga, żeby mieć progres i nie przeznaczać na to całych dni. Mam do Ciebie jeszcze pytanie.

Jak CI idzie blogowanie? Masz bloga prywatnego? O swoim hobby? Czy może prowadzisz bloga firmowego? Napisz w komentarzu.