Jak napisać artykuł, aby ludzie chętnie go czytali i dokonywali zakupu prosto z twojej strony www?

Jeśli zastanawiasz się dlaczego twoje artykuły nie są czytane to zaraz Ci wszystko wyjaśnię, gdyż każdy kontent czy to w formie artykuły czy filmu na Youtube powinien mieć odpowiednią konstrukcję, dzięki której 10 razy szybciej coś napiszesz czy nagrasz, a dodatkowo możesz w taki sposób budować zaufanie z czytelnikami i lepiej sprzedawać.

Jak napisać artykuł, który ludzie chętnie przeczytają?

Kiedyś sam miałem problemy i zastanawiałem się dlaczego moich artykułów nikt nie czyta albo nikt nie komentuje. Z komentarzami jest tak, że ludziom po prostu albo nie chce się czytać, albo nie mają na to czasu, żeby napisać komentarz więc sprawa rozwiązana. Natomiast dlaczego nikt ich nie czyta, to już inny problem, bo ludzie nie chcą czytać suchego i mdłego przekazu.

Nie wiem czy słyszałeś już o tym, ale najlepszym przekazem marketingowym doprowadzającym do sprzedaży jest historia. Historia jest drogą do wiary, w ciebie i w twoje produkty czy też usługi i w ten sposób powinieneś pisać artykuły.

Pewnie słyszałeś o czymś takim jak storytelling. Mówiąc takim prostym i zrozumiałym językiem dla każdego storytelling to używanie opowieści do budowania relacji między ludźmi w życiu, jak również w biznesie. Historie działają na wyobraźnie i emocje, a klienci najczęściej kupują pod wpływem emocji.

Nie wiem czy uczęszczasz i szkolisz się na webinarach, ale tam zawsze jest to wykorzystywane, gdzie osoba, która prowadzi webinar na początek przedstawia Ci swoją drogę do sukcesu, dzięki czemu łatwiej jej pod koniec webinaru Tobie sprzedać, bo chciałbyś osiągnąć to co ona, ale biznes nie jest taki prosty jak Ci się opowiada i trzeba włożyć naprawdę dużo pracy, żeby osiągnąć sukces.

Historie mogą być zarówno twoje jak i kogoś np. znanej osoby, jak również wymyślone. Zobacz:

Ostatnio miałem problem z pisaniem dobrych artykułów na bloga i szukałem wielu rozwiązań w internecie. Wreszcie trafiłem na kurs copywritingu i tam znalazłem gotowy wzór pisania artykułów, który zaraz Ci przedstawię.

Albo

Mariusz Pudzianowski trenował aż 19 lat, żeby zostać najsilniejszym człowiekiem świata, a wielu ludzi chce być silnym i wysportowanym w kilka dni. Jeśli nie widzą efektów po dwóch tygodniach treningów to mówią, że siłownia nie działa i nie ma sensu ćwiczyć i się poddają.

Siłownie można porównać do biznesu, no bo kto zbuduje wysportowane ciało w miesiąc? Nikt. Tak samo jest z biznesem czy postawisz go w jeden miesiąc? No nie, więc dlaczego tak wiele osób myśli, że biznes w internecie jest taki łatwy i można po miesiącu zarobić milion.

Popatrz sobie na wiele firm, które najpierw inwestują dziesiątki tysięcy złotych i przez pierwsze miesiące, a nawet lata nic nie zarabiają. W pierwszych miesiącach czy nawet latach zwraca im się włożona inwestycja, a dopiero później mogą liczyć zyski, więc jeśli porównujesz e-biznes do jakiegoś łatwego zarabiania w internecie to niestety od razu jesteś na pozycji przegranej.

jak napisać artykuł

Albo

Doda jest dzisiaj wielką gwiazdą polskiego show-biznesu, ale czy ona sama do wszystkiego doszła? Otóż prawda jest bardzo brutalna i tylko dla ludzi o mocnych nerwach, ponieważ na świecie istnieje Bóg i Szatan. Jeden i drugi ma na świecie swoich ludzi. Niestety przez telewizję, w której ciągle pokazuje się tylko zło, przez sprzedajnych ludzi, którzy żyją tylko dla pieniędzy i inne podejrzane sprawy, na świecie jest coraz więcej zła.

Ludziom łatwiej jest czynić złe rzeczy, bo to łatwiejsze niż poświęcać się dla drugiego człowieka, a demony zła lubią lenistwo, pogardę i wszystko co złe i człowiek nawet nie wie, kiedy w niego wstępuje coś złego. Jednak dobre jest to, że boją się Boga i ludzi, którzy w niego wierzą, ponieważ dzisiaj największą wygraną szatana jest to, że ludzie w niego przestali wierzyć, przez co nawet nie wiedzą, kiedy dzieje się z nimi coś złego.

Możesz sobie sprawdzić w internecie kim są iluminaci albo masoni. Dlaczego składa się ofiary z dzieci. Gdzie znikają dzieci z domów dziecka. Handel ludźmi. Po co wprowadza się żywność GMO. Kto jest księżniczką iluminatów. Szatańskie demoniczne otwarcie tunelu w Szwajcarii. W Detroit odsłonięto pomnik szatana. Po co jest inwazja islamu na chrześcijan. Szczepionki, które powodują śmierć, bo trzeba ograniczyć populacje ludzi.(na szczęście ludzie się w porę budzą). Czy proste znaczenie dolara.

Wtedy zrozumiesz, że tak naprawdę żyjesz w matrixie i wszystko jest ustawione, a politycy to marionetki, a ludzie to bydło(według bankierów), które ma tylko płacić i nie zadawać pytań. Jest jeszcze wiele innych spraw, ale wszystkie nawiązują do NWO.

Ale co takiego sprzedała Doda? Czy ona dała komuś dupy? Oczywiście, że nie to by było za proste. Ona musiała podpisać cyrograf i sprzedać duszę, za bogactwo, sławę i życie w luksusie.

Jak napisać artykuł, który przyciąga czytelników?

Najważniejszy jest oczywiście chwytliwy nagłówek. Popatrz sobie na wszystkie gazety, czasopisma, itd. Czym one przyciągają, że człowiek chce przeczytać więcej? Oczywiście nagłówkiem, więc musisz pisać dobry nagłówek.

Jak napisać dobry artykuł? Teraz podam Ci konkretne wskazówki.

 1. Nagłówek
  X sposobów na Y, np. 5 sposobów na napisanie nagłówka w 5 minut
  Jak coś zrobić, np. Jak wymienić koło w samochodzie.
  Zaskakujące pytane: Będziesz miał raka?
  Nowość, Odkrycie

Następnie dajemy wstęp.

 1. Wstęp

Opisz problem, lepiej niż widzi go klient, np. Jeżeli masz problem z napisaniem artykułu, siedzisz i nie wiesz co napisać to…
Kiedy wracasz do domu i twój pies narobił na dywan, to chcesz go wyrzucić z domu. Jednak tego nie rób, ponieważ…

Historie swoje, albo kogoś, albo wymyślona.

Później dajemy gotową instrukcję.

 1. Instrukcja

Daj im od 1 do 3 rozwiązań, coś krok po kroku, albo case study.

I na koniec wzywamy do akcji.

 1. Wezwanie do akcji

Każdy artykuł ma wzywać do akcji.
Zmotywowanie do tego, że coś zrobili dalej.
Co możesz osiągnąć? Zmotywowanie ich np. jeżeli chcesz lepiej reklamować się na facebooku, to pobierz darmowy raport, kup mój kurs, zapisz się na newsletter.
Jeżeli chcesz pięknie wyglądać na weselu to mam dla Ciebie wiele sukienek do wyboru, kliknij tutaj i przejdź do sklepu.

Teraz już wiesz jak napisać artykuł, który wzbudza emocje, opowiada historię i przyciąga uwagę czytelników.

Zastosuj powyższe wskazówki u siebie, a z pewnością odczujesz pozytywny wpływ i większe zaangażowanie swoich odbiorców.

Zostaw komentarz i pamiętaj z Bogiem, bo są tylko dwie drogi w życiu: dobra i zła.